Bakan Osman Aşkın Bak, IPC Başkanı Andrew Parsons ile görüştü Bakan Osman Aşkın Bak, IPC Başkanı Andrew Parsons ile görüştü

Bursa denilince akla gelen ilk spor branşlarından bir tanesi kadın voleybolu oluyor. Temel çalışmalarına Türkiye Voleybol Federasyonu’nun Fabrika Voleybol ile verdiği çalışmalar sonrasında birçok kulüp alt yapı çalışmalarına, yeni voleybolcular yetiştirmek için önemli adımlar atmıştı. Voleybol İl Temsilciliği her yıl geleneksel olarak yaptığı midi voleybol şöleni Cengiz Göllü ve Atıcılar Salonu’nda yapılan karşılaşmalarla start attı. Resmi hakemlerin görev yaptığı ve 25 sayılık tek set üzerinde oynandı.

2013 Doğumluların Cengiz Göllü Salonu’nda yapılan maçlarında A Grubu’nda Gemlik İstiklal (A), Fabrika Voleybol (B), Nilüfer Olimpik, Uludağ Üniversitesi, Beşevler SK (B), Mudanya Gençlik, Emin İmen (A), MKP Akarspor (A), B Grubu’nda Gemlik İstiklal (B), Bursagücü, Altınfile, Deneyim SK, Doruk Voleybol, Bursa Sportif (A), Emin İmen (B), C Grubu’nda ise Fabrika Voleybol (A),MG, Altın File (B), Beşevlek SK (B), Kestel Belediyespor, Bursa Sportif (B) ve MKP Akarspor (B) olmak üzere tam 22 takım katıldı.

Voleybol İl Temsilcisi Ali İhsan Gözü, “Bursa’da kadın voleybolunu sevdirmek, daha geniş kitlelere yayabilmek için geleneksel hale getirdiğimiz organizasyonumuzda şampiyon olmayacak. Gruplarda yer alan her takım birbirleriyle oynayarak, gelecek için deneyim kazanacak. 3 yaş grubunda yapılacak müsabakalar sonrasında katılan tüm sporculara katılık sertifikası verilecek” şeklinde konuştu.