Ankaraspor karşısında oynanan güzel futbol ve alınan 3 puan sonrasında umutlarım atmıştı Nazilli Belediyespor maçı için.

Ama olmadı.

Eren Güler’in 32. Dakikada attığı nizami gol güme gitti.

Eren Tunalı’nın attığı ve üst direkten içeri düşecek top kalecinin direğe çarpması nedeniyle dışarıya gitmesi Bursaspor’un bu maçtaki gerçekten şanssızlığıydı.

Nedim Vatansever’in düzenlediği basın toplantısı için erkenden Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ne gittik lifebursa.com ekibi olarak.

Futbolcular, Nazilli Belediyespor maçının analizini yapmışlar.

Hepsi sahaya yüzleri gülerek çıkıyordu.

Anladığım kadarıyla Nazilli maçındaki özellikle son 30 dakikadaki olumlu futbol hepsini gelecek maçlar için umutlandırmış diyebilirim.

Yapılan yorucu istasyon çalışmasında futbolcuların yüzlerinin gülmesi, beni cumartesi günü oynayacağımız Altınordu maçı için umutlandırdı diyebilirim.

Nedim Vatansever, “Bizim ligimizde VAR sistemi olsaydı, bugün apayrı şeyler konuşuyor olurduk. Eren Güler’in harika golü ofsayt diye iptal edilmezdi” diyerek söze başladı.

Nedim Vatansever, “OyuncularAnkaraspor ma” diye konu

Ç

Nazilli Belediyespor karÇ ile de gÇAntrenmandan Baggio ka” dedi.

ALTIN JENERASYON A TAKIMA

2008 altın jenerasyonu var Bursaspor’un.

Son iki sezonda yenilgi almadan Türkiye Şampiyonluklarını kazanan takımı.

İstanbul’un semt takımlarının ağızlarının suyunun bu isimlere akıp duruyor. Bunu hem biz, hem de bütün Türkiye biliyor.

Nedim Vatansever’e ‘Forvetimiz yok, altın jenarasyon’dan kimseyi düşünüyor musun?’ diye bir soru yönelttim.

Cevabı gerçekten alt yapıdan gelenlerin, alt yapıya bakışlarının ne denli olumlu olduğunu anladım.

Nedim Vatansever, cevap olarak;

Berat Altındiş sakatlandıktan sonra hemen Okan abiyi aradım. Selahattin’i, iki Ahmet’i, Enes Çalışkan ve Ercüment’i sordum. Hepsinin U 16 Milli Takımında olduğunu öğrendim. Milli takımdan çağırmak istemedim. Geldiklerinde onlarda artık bizimle birlikte çalışmalara katılacak” diye konuştu.

Bilindiği gibi Hasan Sabri Karaca’dan sonra sakatlanan Berat Altındiş’in de sahalara dönmesi bir hayli uzun sürecek gibi görüyorum.