Geçen hafta Bolu deplasmanında kaybedince playoff umutlarını yitirdiğimiz bir ortam oluşmuştu. Takım üzerinde bir rehavet ve hedefsiz kalmanın getirdiği saha için kopukluğu beklenebilirdi. Bu noktada bugün 1-0 geriye düşülen, rakibin kazanma zorunluluğu olan bir karşılaşmadan Bursaspor 3-1 galip ayrılarak mücadeleyi bırakmayacağını, hedefi olsun, olmasın sahaya kazanmak için çıkacağını gösterdi.

Maç içi bazı detaylara değinmek lazım. Skora göre değil, o an gördüğümüz şeyin sebeplerini ve sonuçlarını doğru anlamak gerekiyor. 36.dakikada Ozan İsmail ve Berat oyundan alınarak yerlerine Ramazan Keskin ve Aykut Akgün dahil oldu. Bu değişiklikler ile beraber 4-3-3 düzeninden 3-4-1-2 düzenine geçiş yaptık. Sistemsel olarak değişim doğruydu fakat çıkan oyuncu isimleri yanlıştı diye düşünüyorum. Ozan İsmail ve Berat yerine formsuz görüntü veren Batuhan çıkarak yerine alınacak Aykut ile yine aynı sisteme geçilebilir ve oyuncu değişiklik hakları korunabilirdi. Değişiklikler sonuç verdi. Kazanan takım haklıdır mottosu devreye giriyor. İnce detayları anlatmak istiyorum. Hafta boyunca maç planlamaları esnasında belli bir kadro üzerinde çalışılır ve bunun sonucunda da sahaya o kadroyla çıkarsınız. 35-36. dakika içinde gelen değişimler o oyuncuların özgüvenlerini ve sizin maç planlamanızla ilgili değişim yapma sürecinin etkiler. Bundan kaynaklı daha derinlemesine düşünülmeli durumunu savunuyorum. Bursaspor'un her hafta kazanması benim her hafta yanılmam da en büyük temennim.

İsmail Çokçalış geri döndü...

Genç sağ bek uzun zamandır formsuz ve maalesef çok bariz hatalar yaptığı maçlar oynuyordu. Bunların temel sebeplerini geçtiğimiz pazartesi akşamı Ara Pas programında biraz anlattım. Bugün ise tamamıyla geri dönmüş, bildiğimiz, istediğimiz İsmail sahadaydı. Çok üst düzey 2 asist, istekli görüntü, nazar değmesin. Aynen devam.

Taha Altıkardeş'e parantez açmak çok önemli...

Taha kariyerinde ilk kez bu sene profesyonel seviyede maç oynamaya başladı. 4-5 maçtır tanıyoruz çoğumuz. Çok iddialı konuşacağım, Allah sakatlık, kaza bela vermezse Taha'nın Avrupa seviyesinde olmaması için bir sebep yok. Nazar değmesin.

Bursaspor kazandı, Bursa mutlu, herkes mutlu, şehir gecenin bir yarısı güneşli bir sabah sevincinde. Bu şehrin damarları, atan kalbi, aldığı nefesi 90 dakikalık bir mücadele belirliyor. Kazanan takıma, mücadele eden çocuklara ve emeği olan herkese bin teşekkür.