Raylı sistemi Şehir Hastanesi'ne bağlayacak olan güzergahta yapılan çalışmaları sabırla bekleyen Geçit, Balat, Bademli, Nilüferköy, Güzelyalı ve Mudanya’da, oturup Bursa’da çalışan insanlar tükenme noktasına geldi.

Mudanya’ya gidişte Geçit’ i arkadan dolanan hattı sineye çeken Bursa sakinleri Bursa gelişinde Geçit’ in bypass edilip Mudanya Bursa istikameti Piknik Caddesi girişi altyapı çalışmaları nedeniyle kapatılıp, alternatif güzergah olarak Balat Mahallesi ve Ahmet Yesevi Mahalleleri'ne ulaşım otoyol bağlantı köprülerinin verilmesi sabah ve akşam saatlerinde eziyete dönüştü.

Bursa ekonomi dünyasının karar verenleri ve üretimde çalışan beyaz, mavi yakalılar diyor ki;

Her şey bitince güzel olacak, Şehir Hastanesi'ne ve Bursa’ya gelmesi yılan hikayesine dönen 'Hızlı Tren'e ulaşım kolaylaşacak bunun farkındayız.

Ancak bu kadar önemli bir ana bağlantı yolunda 7x24 çalışılması gerekirken, bayram, seyran, tatil, güneş, yağmur, kar gibi nedenlerle adeta Part Time çalışılmasını anlamakta zorluk çekiyoruz diyorlar.

Yakında askerlikte izne eklenen yol izinleri gibi bizler de mesaiye eklenen trafik gecikme mesaisi uygulamasına geçersek şaşırmayın diyorlar.

Kart basmak iş disiplini için önemli kural ama trafik sorunu nedeniyle zamanında basan yok diye noktayı koyuyorlar.

Yaz sezonunun başlaması ile de yoğunluğunu üçe katlayacak olan trafikte neler yaşanacağını hesap ederken karalar bağlıyorlar.

Başladı bitecek ama bitene kadar açılan servis yollarının trafik ekipleri tarafından da çok sıkı denetlenerek güzergah üzerinde park yapmanın engellenmesi trafik akışı açısından çok önemlidir.

Sırf kurallara uyuyor diye yandan kaynak olanlar tarafından mağdur edilen sürücüleri hak tecavüzünden kurtaracak şekilde yolların denetlenmesi ve caydırıcı uygulama yapılması biraz yürekleri serinletir diye düşünüyorum.

Sabır ile koruk helva olur denir ama bu kadar uzun süren inşaat nedeniyle bölge halkı sabırdan çatlamak üzere olduğundan sizinle beraberiz mesajının önemli olduğunu düşünüyorum.

Bursa'da Ahilik Haftası unutulmadı  Bursa'da Ahilik Haftası unutulmadı