Gündemi tek bir noktada toplamak durumundayız. Geleceğe, Bursaspor'a umutla bakabilmek için kısa vadede tek bir hedefimiz olmalı. Acil bir kongre. Bunun neden böyle olduğunu anlatmaya çalışacağım.

Çok kısa örnekler vererek...

Sezon başında Sayın Erkan Kamat ve yönetimi tek aday olarak girdikleri olağanüstü kongrede seçildiler ve bu sezon için Bursaspor'u yönetme görevini üstlendiler. Beklenti neydi? Kadro korunabildiği kadar korunsun, transfer tahtası açılsın, doğru takviyeler yapılsın ve başarılı olalım.

Kadro korunamadı, tahta açılamadı, takviye yapılamadı.

Sene başında yapılan tek doğru hamle Mustafa Er hocanın takımın başına getirilmesiydi... Biliyoruz ki o da mecburen yapılan bir seçimdi. Sezon başı kadrosu korunmamış, tahtası açılmamış, mali olarak zorda olan, kariyerinde ilk kez A takım seviyesine çıkan, yeni profesyonel olmuş oyuncuları ile sahaya çıkan Bursaspor ligi 45-46 puan skalasında, ilk 10 içinde bitirecek diye söylense çok büyük bir kesim seve seve kabul ederdi.

Saha içinde mücadele eden oyuncu grubu, evlatlarımız, saha kenarında mücadele eden teknik heyet sayesinde bizleri hiç beklenmedik bir hedefe inandırdılar ve şu an geldiğimiz konum yetersiz hissettirdi hepimize.

Devre arası...

Şu an yapmak zorunda olduğumuz acil kongre kararı odak noktasını, devre arasında transfer tahtasını açmaya, nitelikli 4-5 oyuncu transferine harcamamız gerekiyordu. Biz camia olarak bunu yapamadık, yönetim de üzerine düşen görevi yerine getiremedi. Üzerine rotasyon içinde en çok tercih edilenoyuncuyu rakibine, en çok gol atan oyuncunu yurt dışına kaptırdın. Biz olağan kadronun üzerine 4-5 takviye beklerken, olağan kadrodan 2 eksilerek ikinci devreye başladık. Saha içinde bizleri muhtaç bıraktınız...

Elektrik borcu ödenemedi, doğalgaz kesildi, oyuncu grubu imzalı kağıtlar ile kamuoyuna hakkımızı koruyun diye isyan etti.

Elektrik borcunu ödeyemediniz, sahamızda akşam maçlarında oynayabilmek için Elektrik firmasına bizleri muhtaç ettiniz...

Muhtaç ettiğiniz elektrik firması sahiplerinin yönettiği futbol ortamında verilen/verilmeyen ofsayt kararları, sonuca etki eden verilmeyen penaltı kararlarına itiraz edemeyip bizleri bir sene daha bu ligde oynamaya muhtaç ettiniz...

Oyuncu grubuna maaşını veremediniz, 17-18 yaşında çocuklara asgari ücret veremediniz, prim ödeyerek sezon geçirmeye çalıştınız... Atılan iki tane ıslak imzaya ses veremez duruma getirdiniz...

Oyuncuları Bursaspor camiasına bu cüreti gösterecek cesareti verip, bizleri bunlara muhtaç ettiniz... İyi niyetle, bazı şeyleri kendi çözüm opsiyonlarınız ile halletmeye çalışmış olabilirsiniz.

Fakat olmadı.

Bursaspor kongre sürecine girmeli, acilen. Sezon içinde yapamadıklarınız yüzünden yaşadığımız muhtaç durumu en azından kongre sürecinde yaşamayalım. Sizler helallik isteyip ayrılın, bizler de muhtaç olmayacağımız çözümler arayalım.

Arz ederim...