Bursaspor Olağan Genel Kurulu öncesi camiada başkan adaylığını açıklayan tek isim Emin Adanur'un listesinden Ekrem Pamuk oldu. Sosyal medyadan açıklıyorum, açıklayacağım tarzında yazıp çizenlerin haricinde bir de Mümin Canbaz var.

Mümin Canbaz iki yayına katılmış ancak adaylık konusunda net bir açıklamada bulunmamıştı. Çalışmalar yaptığını, değerlendirmelerde bulunduğunu ifade eden Canbaz'a telefon açıp son durumun ne olduğunu sordum. Noktasına virgülüne dokunmadan tüm ifadelerini size aktarıyorum.

"Daha önce Bursaspor Kulübü'nde görev yaptığım için bu sorumluluğun bilincindeyim. Yaptığımız istişareler sonucunda başkanlık makamı için istekli olduğumu söylemekte bir sakınca görmüyorum. Bizler arkadaşlarımla birlikte Bursaspor'a gerekli maddi katkıyı sağlayacak güce ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu mali durumun düzelmesinin ardından takımda yapılacak dokunuşlara odaklanmak istiyoruz. Benim hayalim Bursaspor'da Bursalı bir ekibin yer almasıdır. Örneğin Bursaspor Teknik Direktörü Bursalı olmalı, Mustafa Er gibi genç bir ismi takımın başında görmek beni mutlu eder. Kendisini kanıtlamış ve bu şehrin değerlerinden birisi olan Ömer Erdoğan gibi bir ismin neler yaptığını görüyorsunuz. Hatay'da tüm ekibi neredeyse Bursalı isimlerden oluşuyor. Ömer Hoca benim Bursaspor'un başında görmeyi hayal ettiğim bir teknik adam ve ekibiyle, duruşuyla gerçek anlamda bir proje adamı olduğunu düşünüyorum. Bursaspor Kulübü'nde görev alacak isimlerin aidiyetle ve heyecanla çalışmasını arzuluyorum. Takımda forma giyecek oyuncuların da bu şekilde hissetmesini arzuluyorum. Mevcut Başkan Erkan Kamat kongre için resmi bir açıklama yayınlamadı. Biz çalışmalarımızı sürdürüyoruz ancak daha önce söylediğim gibi adayım demiyorum. Bursa şehri ve Bursaspor camiası birleşirse bu zor durumun üstesinden gelebiliriz." ifadelerini kullandı.

Bu konuşmanın ardından kongre öncesi en net adayın Ekrem Pamuk olduğunu altını çizmek gerekiyor. Kulislerde ciddi bir adayın daha çıkabileceği konuşulurken kulübün yapacağı açıklama sonrasında işler daha da hızlanacak gibi, bekleyip hep beraber göreceğiz...