RAMAZAN ACAR-MURAT DEMİR / LİFEBURSA

CHP Bursa İl Başkanlığında gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının Mustafa Bozbey olduğunu açıklayan CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, “Yerel yönetimler tarihine geçmis, Türkiye'de belediyecilik denince, akla gelen ilk isimlerden biri olan, Sayın Mustafa Bozbey'i, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı yapmak için yola çıkıyoruz!” dedi.

İl Başkanlığında gerçekleşen basın açıklamasının ardından parti binası önünde yoğun bir kalabalığa adaylığını duyuran Bozbey'e CHP Bursa Milletvekilleri Orhan Sarıbal, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Kayıhan Pala, Hasan Öztürk, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Mudanya Belediye Başakanı Hayri Türkyılmaz, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ve İlçe Başkanları destek verdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey’in konuşmasından satır başları;

Dün gerçekleşen deprem nedeniyle Bursa’ya geçmiş olsun dileklerini ileten Bozbey, “Bursanın değişimini arzu edenler yaklaşık 5 yıldır sahalardayım. Mücadeleyi asla bırakmadım. Bu süreçte kimle karşılaştıysam hep aynı şeyi duydum. Hepsi de, “yazık oldu Bursa’ya, yarım kalan işi tamamla” dediler. İşte bu yüzden, yarım kalan işi tamamlamak için adayım! Deprem gerçeğiyle yaşarken insan hayatını tehdit eden yapılaşmanın sona ermesi gerekiyor. Bursa artık İzmir’in, İstanbul,un, Ankara’nın gölgesi altında kalmamalı. 

DEM Parti İstanbul'da kendi adayıyla seçime girme kararı aldı DEM Parti İstanbul'da kendi adayıyla seçime girme kararı aldı

Kim korkusuzca çekebiliyor Bursa’nın havasını? İçtiğimiz sular güvenli mi? Çocuklarımız neşeyle dolaşabiliyor mu sokaklarda? Bu kentte çocukların yüzünü güldürmek için adayım. 

Kadını, erkeği, yaşlısı, çocuğu, genci kimsenin mutlu olmadığı bir kent Bursa. Sahipsiz bırakılan bir kent Bursa. Ekonomik kaygılar çocuk yaşlara inmişken verilecek ekonomik destekler eşit olmalı. Bursa ve Bursalılar her şeyin en iyisine layık. Son 5 yılda Bursa’nın yaşadığı gerilemeyi hepimiz görüyor ve yaşıyoruz. Bursa’nın hak ettiğini alması için yola çıkıyoruz. Sorunları da biliyorum, çözümleri de. Bursalılara danışmadan hiçbir projeyi hayata geçirmeyeceğiz. Bursa’da yönetim anlayışı değişecek Bursa güzelleşecek.

Nihat Yeşiltaş'ın konuşması şöyle;

Bir şeyler vardı yarım kalan ve düşlerle bir türlü bağdaşmayan demiş büyük şair...

Değerli dostlar, bugün yarım kalan düşümüzü tamamlamak için yola çıkıyoruz. Sosyal demokrat anlayışı, bu kadim şehrin her tarafına yaymak için, dünyaya örnek olmuş bir ilçe yaratan, yerel yönetimler tarihine geçmiş, Türkiye'de belediyecilik denince, akla gelen ilk isimlerden biri olan, sayın Mustafa Bozbey'i, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı yapmak için yola çıkıyoruz.

"CHP, TARİH YAZMAK İÇİN HAZIRDIR"

Öyle bir mücadele vereceğiz ki, zemheri anında terimiz donacak ama biz yine de yeter demeyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Örgütü, yerel seçimlerde tarih yazmak için hazırdır. Evet çok yorulacağız. Gece gündüz çalışacağız. Ailemizi dahi yeteri kadar göremeyecegiz ama bütün mücadele arkadaşlarıma söz veriyorum. Vereceğimiz mücadele boşuna olmayacak.

31 Mart gecesi gururla birbirimize sarılıp başardık diyeceğiz ve şanlı bayrağı bu kentin sokaklarında dalgalandıracağız.

Evladı tok yatsın diye aç yatan onurlu anneler, onurlu babalar için başardık diyeceğiz. Bu şehrin fabrikalarında ve tarlalarında ter döken emekçiler için başardık diyeceğiz. Marmara’nın en kirli havasını soluyup erken ölen, havası ve yeşili yok edilmiş,
doğal kaynak sular yabancılara satılmış, kültürü ve sanatı elinden alınmış insanlarımız için başardık diyeceğiz. Fay hatları üzerindeki Bursa'yı kaderine terk eden, kentsel dönüşümü beceremeyen, ulaşımı her geçen gün daha kötü hale getiren, söz verdigi hiçbir şeyi yapmayan basiretsiz yönetimden bu kenti kurtardık diyeceğiz kurtardık diyeceğiz. İnanın yoldaşlarım, inanın kardeşlerim. Önce Bursa'da, sonra da Türkiye'de zulmün duvarlarını hep birlikte yıkacağız.

Değerli dostlar, bundan 47 yıl önce kazandığımız Bursa, 12 Eylül darbesi ile elimizden alınmış, halkın seçtiği Mustafa Eroğlu, diğer illerdeki halkçı belediye başkanlarımız gibi görevden uzaklaştırılmıştı. Bu kadim şehri sadece 2 sene 9 ay yönetebilmiş, o kısa sürede dahi Bursa'mız için unutulmayacak işler yapmıştık. Şimdi Cumhuriyet Halk Partisi için Bursa'da tekrar iktidar zamanı gelmiştir. Sosyal demokrat anlayışın kısa sürede bu şehri ayağa kaldıracağına inancımız tamdır.

Bu bağlamda, tüm Bursalılara şunu söylemek isterim; Çok değerli hemşehrilerimiz, Sayın Mustafa Bozbey'in Bursa için hayalleri, bu kenti layık olduğu yere getirecektir. Bursa'nın iyiliğini ve geleceğini düşünen herkesi, bizlerle birlikte dayanışmaya davet ediyorum. Gelin, gelincik yüzlü bir Bursa'yı birlikte yaratalım. Gelin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, vatanın en kıymetli parçalarından biri dediği
Bursa'yı, saltanat düşkünlerinin elinden kurtaralım. Gelin, yurtsever bir anlayışı bu kentin her tarafına yayalım.
Gelin, zulmün duvarlarını hep birlikte yıkalım sağolun, var olun!