Bursaspor olarak ligi acılar içerisinde bitirdik.

Gerçekten, iyi bir hazırlık dönemi geçirilmemesine, oynanabilen bir özel maçla sadece alt yapıdaki gençlerle mücadele etmek çok zordu.

Mustafa Er ile teknik ekibi, gençleri ve takımı terk etmeyen 5-6 deneyimli isimle yola çıkıldı.

Taaa Adana Demirspor maçından sonra takım içerisinde yaşanan kovit krizine kadar.

Sonrasında süper lige direkt yükselebilme hesapları play-offa dönüştü. O da siyasetin desteklediği takımlar karşısında inanılmaz hakem hatalarıyla alınan yenilgilerle yok oldu gitti.

Hayatında ilk kez TFF 1.Lig'de forma giyen oyuncularla verilen mücadele arzulanan galibiyetle bitmedi. Ama bu sezon gençler gerçekten tüm Bursa'ya ve Türkiye'ye futbol ziyafeti çektirdiği bir gerçek.

Aslında başarılı giden takıma en büyük ihaneti amcası Ayhan Akman'ın yönettiği Ali Akman yaptı ve kritik bir anda kasten takımdan koptu.

Bunun adı ihanettir.

Hiçbir Bursasporlunun ömür boyu bunu unutmaması gerekir.

Akman ailesine Bursa kenti olarak en güzel dersi hep birlikte vermemiz gerekir.

Mustafa Er'in bir açıklaması çok ilginçti; "Özlüce'ye biz antrenmandayken gelmiş. Eşyalarını toplamış. Hiçbir arkadaşı ile ve bizimle vedalaşmadan gitti" derken Ali Akman'ın takıma, yönlendiren tarafından ihanet ettiğini söyledi.

Gerçekten doğruydu.

Ligi bitirdik.

Şimdi sıra geldi başkan seçimine.

Erkan Kamat, maç öncesi futbolculara verilen yemekten oyunculardan haklarını helal etmesi istemiş. Bunu da hepimiz aday olmayacak diye yorumladık.

Ortada netleşen iki isim var.

Bunların ilki Emin Adanur, ikincisi ise Serdar Acarhoroz.

Serdar Acarhoroz, Limak ile yaptığı protokolle elektrik borcunu üstlenmesi ve elektrik sorununu çözmesiyle bir adım öne geçti diyebilirim.

Emin Adanur ise Burak Kapacak, Emirhan Aldoğan ve Burak Altıparmak'ın kulübe çektikleri protesto sonrası alacaklarını ödeyeceğini söylemiş, ancak bunu icraata dönüştürememişti.

Erkan Kamat yönetimini kendisinden beklenmeyen bir gelişmeye imza attı ve hem futbolcuların alacaklarını hesaplarına yatırdı. Personel alacaklarını ödedi.

Gelelim Başkanlık seçimi için dün akşamdan bu yana sosyal medyada adını sıkça duymaya başladığım Ali Ay'a.

Yeniden aday olmayı bile düşünmesi beni gerçekten yaraladı.

Çünkü onun bırakıp gitmesini isteyen adeta evine baskın yapanların arasında tribün liderleri ve tribünlerde sözü geçen insanlardı.

Onların hepsi de genel kurul üyesi.

Şimdi gitsin diye baskı yapılan bir kişi, niçin yeniden başkanlığa itiliyor, hatta ona bırakıp gitmesini söyleyen insanlar tarafından çözebilmek mümkün değil.

Genel Kurul'un aklamadığı Ali Ay, aday olacaksa, öncelikle kapattığı Pilot takım Yeşil Bursa AŞ, kadın voleybol takımının hesaplarını, borcun inanılmaz boyutlara nasıl ulaştığının dökümanını çok iyi vermesi gerekir.

Olur mu?

Bilemiyorum.

Olursa da inanın şaşırmam.

Bursaspor öyle karmakarışık bir üye profiline sahip ki her şey olur diyerek, herkese hayırlı bayramlar diliyorum.