Dün akşam perde arkasındaki gerçek başkan konumundaki ama resmiyette İkinci Başkan görünen Emin Adanur’u dinledim.

Konuşmasına öyle başladı ki tüm gazeteciler birbirleriyle yüz yüze geldi ve hemen hemen hepimizin aklından, “Tamam bizden bu kadar görevi bırakıyoruz” diyeceklerini tahmin ettik.

Sorular ve cevaplara kadar konuşmalar hep bırakmak üzerineydi nedense.

Emin Adanur önce kendilerine 5 Haziran’da oy veren 638 kişiye teşekkür etti.

Bir anlamda ‘Biz 40 milyon vereceğiz dedik. Sözümüzü fazlasıyla yerine getirdik. Siz parayı koyun bizlerde maddi açıdan destek olacağız diye söz verenler hala ortalarda yok. Bakın protokole. İlk maçımızda bile ne vali, ne belediye başkanları, ne milletvekilleri protokolden hiç kimse Adanaspor maçına gelmedi’ derken bir anlamda mali açıdan yönetim olarak tıkandıklarının da sinyalini verdi.

Emin Adanur yönetimi, transfer tahtasını açabilmek, futbolcuların ödenmeyen paralarını ödeyebilmek için Bursaspor’un geleceği olan üç ismi Taha Altıkardeş, Kerem Şen ve Batuhan Kör’ü yok pahasına, sanki yangından mal kaçırırcasına Trabzonspor’a alel acele sattı.

Bir anlamda Bursaspor’un geleceği maalesef Trabzonspor’un ellerine teslim edildi.

Dünkü toplantısında Emin Adanur , ‘Divan Başkanlık Kurulu, 30-40 yıllık üyeler bize bırakın derse görevi bırakırız’ sözünün ardından bugün saat 14.00’de Divan Bakanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder yönetim kurulu üyesi Levent Batur ile birlikte Hayrettin Gülgüler ve Emin Adanur ile bir araya geldi.

Galip Sakder, “Genel kurul kararı bile alsanız 45 gün daha siz görevde olacaksınız. O nedenle sezon bitene kadar görevinizde kalın. Sonrasında güven tazelemek için genel kurula gidin” uyarısında bulunmuş Divan Başkanlık Kurulu olarak.

Ancak Emin Adanur, tribün liderleri ile yapacakları görüşmelerden sonra tamam ya da devam diyeceklerini ve kararlarını duyuracaklarını beyan etmiş.

Ancak tribündeki liderler size o göreve getirmedi. Size güvenen birçok genel kurul üyesi de oylarını verdi. O nedenle çok dikkatli olmaları gerekmiyor mu?

Şu saatten sonra takımı terk etmek, transferleri yapmadan olağanüstü genel kurul kararı almak Bursaspor’a ihanetten başka bir şey olamaz. Bu benim görüşümdür.

Hiç kimse düşme hattında olan büyük oranda kadro zaafiyeti yaşayan, kendine has kimliğinden uzaklaşan sorunlu bir takımın başına bir anlamda dümenine geçmek istemez.

Özellikle gönderilecek olan yabancılar Bursaspor’a büyük mali yük getirecektir.

Futbol aklı olmadan yapılan transferlerin faturasını aslında kulüp değil, bu transferi yapan isimlerin yüklenmesi gerekmiyor mu?

ANTALYA KAMPI BAŞLADI

Trabzonspor’a gönderilen Taha, Batuhan ve Kerem’den yoksun olarak Bursaspor’un milli aradaki kampı Antalya’da start aldı.

Kamp kadrosunda 21 futbolcu var.

Yeniler, şayet tahta açılabilirse buraya katılacaklar.

Ne diyelim, Allah sonumuzu hayır etsin demekten başka birey gelmiyor içimden.