Nilüfer Belediyespor açısından kritik bir maçtı, ertelenen PTT Spor mücadelesi.

Son beş maçından 3 galibiyet çıkartan Nilüfer Belediyespor ile aynı 5 maçlık periyotta sadece 1 galibiyet çıkartan PTT arasındaki mücadele Bursa ekibinin sıçrama yapması açısından çok önemliydi.

Gerçekten Bursa takımlarının bir türlü eşik atlamayı beceremediği maçlardan bir tanesiydi. Önemli olmasının bir başka nedeni ise Nilüfer Belediye Spor’un üst üste sıkıntılı maçlar oynaması, oyuncularının sakatlanmalarını belirtebilirim.

Sakatlanmalar demişken sezon başında Bolu Belediye Spor ile yapılan sezon başındaki hazırlık maçında tecrübeli orta oyuncularından birisi olan Merve İkbal Albayrak sakatlanmıştı.

Son maçlarında çıkışa geçen bir başka orta oyuncu olan İlayda Uçak ise önceki hafta oynanan Galatasaray HDI Sigorta maçında parmağı kırılmıştı.

Yani sezon başı oluşturulan kadroda şanssız bir şekilde iki orta oyuncuyu eksilmişti mavi yeşilli ekibin.

Galatasaray HDI Sigorta, mücadelesi 3-1 bitmişti. Mücadele neredeyse 2 saati bulmuştu. Ardından Nilüfer’in çiçekleri Aydın Büyükşehir Belediyespor önünde 2-0 geriye düştükleri ve 5 sete giden ve 2,5 saat süren bir maç iki gün sonrasında da PTT Spor sınavı.

Takımın nasıl reaksiyon vereceğini aramızda tartışıyorduk.

İlk sette ortaya konan mücadele pek umut verici gibi görünmedi bana.

Sonrasında takımda inanılmaz bir kabuk değişimini gözlemledim saha kenarında.

Libero Eylül Akarçeşme inanılmaz toplar çıkartırken adeta takımını ateşleyen isimlerden bir tanesi oldu. 

A Milli pasör Sıla Çalışkan hücum silahlarını neredeyse eşit olarak kullandı.

Bana göre takımın bu galibiyetteki en önemli isimlerinden bir tanesi performansını her geçen hafta yükseltmesini bilen Ecenur Aksoy oldu. Genç oyuncu rakibin kaçırdığı her topta inanılmaz hücum olarak kullandı. Maçı 15 sayı ile tamamlarken, her halde bu sezon bir maçta en çok sayı ürettiği bir mücadele oldu genç oyuncunun.

Rakamlara baktığımda Bulgar smaçör Aleksandra Milanova 18, Slovak Nikolova Radosova16, performansını her hafta yükselten Deniz Uyak 14, Sherridan Atkınson ile 12 sayılık bir katkı koydular galibiyete.

Sonuçta pazartesi Galatasaray HDI Sigorta, hafta sonunda Aydın Büyükşehir Belediyespor, bugün de PTT Spor galibiyetleri. 9-10 gün içerisinde oynanan üç maç. 

Öncelikle sahada inanılmaz mücadele veren tüm oyuncuları, baş antrenör  Vital Heynen, yardımcısı Haluk Korkmaz, staf ile birlikte başkan Tamer İşler ve yönetim kurulunu kutlamak gerekir.