Vodafone Sultan Ligi’nin 17. Haftasında Nilüfer Belediyespor, İstanbul deplasmanında Sarıyer Belediyespor ile Orman Fakültesi Salonu’nda karşı karşıya geldi. Mavi yeşilliler, Bursa’da olduğu gibi rövanşta da rakibini aynı skorla 3-1 yenerek, Bursa’da almış olduğu yenilgiyi telafi etmiş oldu. İlk iki sette fırtına gibi esen Nilüfer Belediyespor ilk seti 25-11, ikinci seti ise 25-17 kazanarak 2-0 öne geçti. Üçüncü sette savunmadan top çıkartamayan ve servis hataları yapan Bursa ekibi seti 25-13 gibi açık ara kaybetti. Dördüncü sette yeniden eski kimliğine bürünen savunmada ve hücumda etkili olan mavi yeşilliler seti 25-21, karşılaşmayı ise 3-1 kazanırken ligdeki sekizinci galibiyetine ulaşmış oldu.

SALON: Bahçeköy Orman Fakültesi

HAKEMLER: Erol Akbulut, Sadettin Kıral

SARI BELEDİYESPOR: Gizem Mısra Aşçi, Fulden Ural, Begüm Hepkaptan, Menelin Nikolova Hristova, Aslı Tecimer; Aleyna Vence (Işıl Öz-Simay Kurt/ libero,  Merve Nezir,  Merve Tanıl,  Çağla Erdem)

NİLÜFER BELEDİYESPOR: Lila Şengün, Laura Künzler, Aslı Aşçıoğlu Ertek,Lucielle Gicquel,Maria Yordanova, Deniz Uyanık (Eylül Akarçeşme/libero, Oleksandro Milenko, Merve Nur Öztürk, Nazlı Eda Kafkas, Beliz Başkır)

Lüleburgaz’da olaylı maç: Rakip takım taraftarlarına saldırı Lüleburgaz’da olaylı maç: Rakip takım taraftarlarına saldırı

SETLER: 11-25, 17-25,25-13, 21-25