Menajer Metin Korkmaz.

Bu ismi sanıyorum, Bursa'da yaşayan ve futbolla ilgilenen herkes yakından biliyordur.

Futbol menajerlik bürosu olan ve etrafında onlarca insan çalıştıran, şike davasından cezalar alan. Ceza almasına karşın hale bir futbolun içinde olan, Hatta Adana Demirspor kulübünde başkan danışmanlığı yapabilen, hatta ceza aldığı yeşil sahalara girebilen birisi.

Bursaspor uzun yıllar Metin Korkmaz'ın ortağı olduğu şirket ile iş birliği yaptı. Bir dönem merhum şampiyon başkan İbrahim Yazıcı onunla ilişkiyi kesmişti.

Dünkü gelimeler üzerine Tarık Çapçı arkadaşım, gerçekleri tek tek yazmış. İnanın doğruları tek tek sıralamış Metin Korkmaz ile ilgili olarak.

Aldığı yüksek transfer bedellerini (sözlemeler abartılarak alınan) yakın olduğu yöneticilerle paylaştığını yazmış. Bir tek atladığını ben yazayım dedim. Onlarda o dönemlerde medyada olan ve bunlardan pay alan yetkililerdi.

Bunları atlamamak lazım.

Hatta o yıllarda Metin Korkmaz, şimdilerde Adana Demirspor Başkanlığı görevini yürüten Murat Sancak ile Bursaspor'un futbol şubesini yöneten isimle medya mensuplarının fotoğrafları paylaşılıp durulmuştu.

Bir de şunu ilave etmek istiyorum;

Metin Korkmaz'ın ben bazı futbolculara kulüpleri tarafından verilen transfer senetlerini düşük bir para karşılığında topladığını duymuştum. Hatta, bir futbolcu da senetleri ona vererek parasını kurtardığını anlatmıştı yıllar öncesinde.

Bursaspor kulübü transfer tahtasını açabilmek için Metin Korkmaz'ın şirketiyle bir araya gelmişti. Sorun bin bir güçlükle çözülmüştü. Hatta alınması için diretilen isimlere Bursaspor yönetim kurulu kabul etmeyince arada sorunlar çıkmıştı.

Bunu da sosyal medya üzerinden hep birlikte izlemiştik.

Metin Korkmaz'ın şirketinden Bursaspor Yönetim Kurulu futbolcu almayınca, onların en önemli gelir kaynağı tükenmiş oldu. Mesut Mestan dönemini bir hatırlayın kaç futbolcu alınmıştı Metin Korkmaz'ın şirketinden bir düşünün.

Bursaspor, çarşamba günü şampiyonluk adayları arasında gösterilen Yılport Samsunspor'u, 10 kişi kalmasına karşın 4-1 gibi sezonun en farklı galibiyetini alınca, Tuzlasporluların yürekleri cız etti.

Nasıl cızzz etmesin. Metin Korkmaz, Tuzlaspor AŞ'nin ortaklarından birisi. Bursaspor'un havasını, oyuncuların moralini bozmak için icra olayını tezgahını koymuş. Ekip lideri Emin Adanur ve yöneticilerin avukatlara gelin anlaşalım demesine karşın yanaşmamaları bu işte bir art niyet olduğunu göstermeye yetip te artıyor bile.

Bu olay tabiri yerindeyse 'Pişmiş aşa su katmak' oluyor. Yani yemeğin ne tadı ne tuzu bırakılıyor. Ama Bursaspor bu tezgahı da bozacaktır.

Nasıl Teksas Taraftarlar Grubu bu gelişme ile tepki bildirisi yayınladıysa tüm Bursa'nın da ayağa kalkması şart.

Ancak futbolun içerisine girmiş olan bu transfer mafyasının elinde kulüpleri kurtulabilmek için artık devletin harekete geçmesi gerekir. En azından işini doğru yapmayan tüm menajerler ayıklanır ve dürüst ve doğru olanlar işlerini yapar.

Ben trilyonlar kazanan futbol menajerlerinin bu ülkeye namuslarıyla gerçek vergilerini ödediklerini de hiç düşünemiyorum. Aslında kulüpleri Sayıştay'ın, Maliye'nin denetleyerek gerçekleri bir bir ortaya çıkartmasını, kulüplerin menajerlik oyunlarıyla nasıl soyulduğunu ortaya çıkartmasını arzu ediyorum.

Ben bu olayda Sercan Yıldırım'ın da bir piyon olarak kullanıldığına inancım tam.

MAÇ ÖNEM KAZANDI

Bursaspor, Yılport Samsunspor maçını kazanırken büyük sükse yaptı.

Bunun tesadüf olmadığını pazar günü saat 13.30'da oynayacağımız Tuzlaspor mücadelesini kazanarak, son galibiyetin tesadüfen gelmediğini dosta düşmana göstermemiz gerekiyor.

Bunun için maç ayrı bir önem kazandı.

Yeniler takıma uyum sağlayana kadar Burak Altıparmak sağ bek sorununu çözecek gibi görüyor. Pazar günü tek eksik kırmızı kart görerek cezalı duruma düşen kaptan Emirhan Aydoğan. Sanıyorum, teknik direktör Fatih Tekke buraya gereken önlemi alacaktır.

Fatih Tekke'nin basın toplantısında edindiğim izlenime göre, genç teknik adam, Bursaspor'un alt yapısından gelen oyuncuları genç milli takım kamplarında olmaları nedeniyle tanıyamamış.

SALONLARDA HEYECAN VAR

Bursa'da aynı gün içerisinde üç-dört salonda birden maç heyecanı yaşanıyor. Mesala Bursa Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol takımının Yalova maç. Aynı saatlerde Nilüfer'deki Tofaş Salonu'nda Cevat Soydaş Turnuvası, Barış Salonu'nda ise Frutti Cup turnuvası start alıyor.

Bunların üzerine bir de Bursaspor'un Yılport Samsunspor maçı ekleniyor.

Dün yine üç salonda maçlar vardı. Cengiz Göllü'de voleybol, Nilüfer İlçesi'ndeki Tofaş ve Barış Salonları'nda ise basketbol şöleni. Cengiz Göllü'den sonra Barış Salonu'nda Frutti Extra Bursaspor'un, Yakutel Merkez Efendi Belediye Basketbol takımını yendiği mücadeleye izledim.

Gerçekten Potanın Timsah'ı bu sezon böyle oynamasını sürdürürse tehlikeden uzak kalır. Bu maçlarda ben Frutti Extra Bursaspor'un yenilerinden Amerikalı guard Marlean Guy Veal'i izleyemedim.

Bu oyuncuyu iki sezon önce Finalspor'da izlerken sadece benim değil tüm basketbol severlerin büyük beğenisini kazanmıştı Guy Veal.