Gemlik Belediye Başkanı Uğur Sertaslan' ın kendi ifadesiyle yargıya intikal etmiş malum konu ile ilgili basın toplantısına, Nilüfer Belediyesi'nin iki yıllık icraatını anlattığı basın toplantısı ile çakıştığı için gidemedim.

Böyle bir basın toplantısı yapılmaz gereği yapılır.

Gemlik Belediyesi'nde ilginç şeyler oluyor!

Şey: 1

Yaklaşık altı ay kadar önce Uğur Sertaslan zehirlenme şüphesi ile hastaneye kaldırılıyor ve midesi yıkanıp hayata döndürülüyor.

Mantar zehirlenmesi ve intihar iddiaları ortada dolaşırken, işin aslını öğrenmek için lise sınıf arkadaşım rahmetli Bayram Demir'i aradım.

"Osman, Başkan bir köyde yemek yemiş, içmiş ve orada yediklerinden zehirlenmiş" deyince onun sözüne itibar ettim ve haberi zehirlenme olarak geçtim.

Aynı gece sosyal medyada Başkanın evinden yaptığı muğlak kelimelerle dolu açıklamaların sonunda "Kamuoyunu böyle gereksiz şeylerle meşgul ettiğim için özür dilerim" demesi beni tatmin etmedi. Başkan bir açıklama yapacaksa doğru düzgün bir metin hazırlanmalıdır.

Şey: 2

Başkanın hakkında ayyuka çıkan dedikoduları Gemlik'te dostlara sorduğumda kesin dille ret etmeden bana "İnşallah dedikodudan ibarettir" dediler.

Ve Başkan bütün basını toplayıp icraatlarını anlatacağına, özel hayatında yaşadığı "iki kişilik" hatayı anlatıyor ve eşine karşı sorumlu olduğunu ifade ediyor. Elbette özel hayatı sorgulamak kimsenin haddi değildir ama eşine, çocuklarına ve özeline kattığın kişiye karşı sorumluluğun ve borcun var.

Unutma ki; ABD halkı Clinton'u geçmişte OVAL OFİS vakası için suçlamadı, halka yalan söyledi diye suçladı.

Siyaseten linç edilmeyi hak etmediğinin altını çiziyor.

Bak bu da olmaz!

Sen seçimlere girerken bu ilişkini parti büyüklerine söyledin mi diye sorarlar adama!

Biliyor musun o defoyu siyasi rakiplerinin öğrenmesi seni zora sokar ama asıl tehlike ekibin bilirse yandığının resmidir ne sözünü geçirebilirsin ne de yaptıkları yanlışlar için hesap sorabilirsin ve partine zarar verirsin bunu asla unutma!

Eğer iddia edildiği bir gibi ilişki varsa makamından dolayı siyasetçi için özel değildir.

Sağlıklı ve düzenli bir yaşantının olmadığı da iddia ediliyor. Bu da "Şey 1" deki intihar şüphesini güçlendiriyor.

Bir önceki yazımda sade bir kahve içerek güne başlayıp açıklama yapmasını dilemiştim.

Başkan Uğur Sertaslan' ın bu yaşananlardan sonra kendi bedeni ve yakın çevresi üzerinde detoks uygulayarak acilen zararlılardan kurtulmasını ve şifa bulmasını diliyorum.

Ve dahi icraatlarını içeren bir basın toplantısı yapmasını salık veriyorum.