Her şeyden önce genç kardeşlerimiz İsmail Çokçalış ve Taha Altıkardeş'e çok geçmiş olsun. Herhangi bir maç, herhangi bir sezon veya kazanılacak puan sizin sağlığınızdan önemli değil. Umarım toparlanır ve bir an önce sahalara dönersiniz.

Maç özelinde maalesef rakibe ne ofansif ne defansif bir cevap veremedik. Sahada sadece rakibin yönlendirdiği, çözüm üretemeyen, çabalayan ama sonuç bulamayan bir takım halindeydik.

Bursaspor futbol takımı olarak en büyük defomuz maalesef 3lü savunma oynayan bir takım olarak stoper hattı ile bek pozisyonunda oynayan oyuncuların arkasında kalan asist zone diye adlandırılan bölgeyi savunamıyor olmamız ile alakalı. Altay takımı buna çok iyi çalışmış ve atılan gollerin 3üde bu bölgelerde verdiğimiz boşluklardan çevrilen toplar ile geldi. Altay takımını tebrik ederim.

Bursaspor için artık gelecek sezonu planlama, oyuncu sözleşmelerini yenileme, kalacak veya gidecek oyuncuları belirleme ve kadro planlamasını yapma zamanı, normal şartlarda(!)

Fakat maalesef Kongre zamanına daha 1.5 ay olmasından kaynaklı resmi olarak bunu yapabilecek bir yönetime sahip değiliz. Aktif yönetim var diyeceksiniz fakat sene başından beri bizlere verdikleri referanslar bunu sağlıklı yapabilecekleri mesajını vermiyor. Nitekim yeni seçilecek yönetimin 3 sezonluk seçilecek olması ve onların tercihlerine göre şekillenmemiz gerektiği de ortada. Bizleri artık saha dışında sürekli gündemin değişeceği, soruların çoğalması gerektiği ve kaderimizi çizecek bu kongreye tam anlamıyla odaklanmamız gereken sürece giriyoruz.

Benim görüşüm gelecek sezon için sözleşmesi biten Özer-Aykut-Cüneyt-Onur A.-Ataberk ve İsmail Can Çavuşluk altılısından ikisisi ile yolları ayırırken dördünün kalması gerektiğini düşünüyorum. Özer ve Aykut ikilisine teşekkür edilmeli. Ardından da geri kalan kadroyu koruyarak, sözleşmelerini mutlu edici pozisyona getirip, uzatarak, üzenlerine 4 yabancı 4 Türk tecrübeli ve kalitesi yüksek oyuncuyu katarak 8 transferle yeni sezona hazırlanmak gerekiyor. Eksilen oyuncu olursa her oyuncu için +1 koyarak devam ederiz. Bursaspor tarihini belirleyecek döneme giriyoruz.

Hakkımızda hayırlısı olsun demiyorum...

Olmalı çünkü