Bursaspor maçlarını tarafsız bir gözle bile izleseniz bu çocukların önünde şapka çıkartırsınız.

Koca çınar bu sezon maddi imkansızlıklar nedeniyle transfer tahtasını açamadı. Eksi üç puan sorununu ise bir şekilde çözdü.

Takımda yaşanan Serdar Özkan ile Sedat Dursun krizi derken ligin 11. haftası geldi.

İzmir'de Altay ile oynanacak karşılaşma öncesi Türkiye Futbol Federasyonu maça Burak Şeker'in atandığı açıklanmıştı.

Bursa medyası da geçtiğimiz sezon oynanan Altay maçının pozisyonunu unutmamış ve gündeme getirmişti. Peki o maçta ne olmuştu? O karşılaşmayı da bu akşam olduğu gibi Burak Şeker yönetmiş ve konuk ekip bariz bir ofsayt golle 2-0 öne geçmişti. Bursaspor Kulübü ise maçtan sonra resmi bir açıklama ile hakem Burak Şeker'e çok sert tepki göstermişti.

Bu akşamsa aynı hakem Bursaspor'un buz gibi golünü yedi. Maçın hemen başında Ali Akman ile bulduğumuz gol ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. Halbuki Burak Kapacak'ın pasında Ali Akman defansın arkasından sarkmış ve fileleri havalandırmıştı. Aynı hakemin bu pozisyonda ofsayt nedeniyle golü iptal etmesi açıkçası benim midemi bulandırdı.

Maçın 79. dakikasında hakem Burak Şeker bir tartışmalı karara daha imza attı. Aykut Akgün'ün Marco Paixao'ya müdahale ettiğini belirten hakem Burak Şeker adeta penaltıyı Altay'a hediye etti.

Bursaspor'un maçlarda doğranmasına alışığız da, eskiden inceden inceden yapılırdı. Burak Şeker bu akşam bunu göstere göstere yaptı.

Bu kulübün rakipleri sadece sahada olan formalılar değil, aynı zamanda hakem triosu ve federasyondur. Rakipler tabii ki çoğaltılabilir. Ben kısa kesmeyi yeğledim yoksa yazı uzar gider.

Bursaspor'un sahada beyaz forması ile gördüğünüz gencecik oyuncular sadece yeşil-beyazlı kulübün değil, belki de Türk futbolunun kurtuluşu olacaklardır. Çocukları korumanızı istemiyoruz, biraz adil olun. Korunmaya ihtiyaçları yok çünkü onların koskoca yürekleri var.

Teksas'ın söylediği gibi;

  • Oyna!
  • Şerefinle oyna!
  • Onurunla oyna!
  • Asla vazgeçme!
  • Eğme başını öne!
  • Teslim olmadan geçti 50 sene.