CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den dikkat çeken açıklamalar geldi. 

Bursa Orhaneli’de başkan adayı Tayır, yollarda karşılandı Bursa Orhaneli’de başkan adayı Tayır, yollarda karşılandı

Halktv'nin haberine göre; Özel, "Ben gerçekten Akşener'in konuşmasına çok şaşırdım. İki ihtimal var. Birincisi Sayın Akşener ya yanıltılmış, ikincisi de sayın genel başkan bizimle kavga etmek istiyor. Ben kavga etmeyeceğim bunun kimseye faydası yok. Muhalefete muhalefet etmek gibi bir derdimiz yok. Eskişehir konuşmamda bahsettiğim aday şu an AKP'nin adayı. İYİ Parti'den milletvekili seçilen kişi bir siyasi yankesicilikle, Erdoğan'a muhalefet etmek üzere Eskişehir halkından oy istedi ve gidip AKP'ye katıldı. Ben 'geçmişte birlikte olduklarımızı bugün saray karşımıza çıkarıyor' derken, Eskişehir'deki AKP adayını kastettim. Ben o milli irade hırsına laf ediyorum, neden İYİ Parti adaylarına laf edeyim, iyi insanlar. Benim için olay sadece bir yanlış anlaşılmanın düzeltilmesinden ibarettir" dedi. 

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Eskişehir'de partisinin aday toplantısında İYİ Parti'den istifa edip AK Parti'ye geçen daha sonra da büyükşehir belediye başkan adayı olan Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu'nu eleştirmişti. Özel, "Makam mevki için Eskişehir'i satan birisine Eskişehir en iyi cevabı 31 Mart'ta verecek. CHP lideri oyunu çalıp gidenlere, Eskişehir'in geleceği emanet edilmez." diye konuşmuştu.

"AĞIR BİR İFTİRADA BULUNDU"

Özgür Özel'in Eskişehir'deki konuşmasını işaret eden Meral Akşener, "Özgür Özel Eskişehir'de ilginç bir konuşma yaptı. Bizimle ilgili imanın ötesine geçen, AK Parti ile tuhaf bazı alışverişlerimiz olabildiğini ifade eden bir konuşma yaptı ağır bir iftirada bulundu." ifadelerini kullandı.

AKŞENER ÖZEL'E SESLENDİ

Kürsüden Özgür Özel'e seslenen Akşener, "Bunun cevabını vermek zorundasınız" dedi. Özel, "Siz bilmeyebilirsiniz, 2017'de biz 'hayır' oyu kullanmak üzere kampanya yaptı. Kılıçdaroğlu'na gidin sorun. Meral Akşener ve arkadaşlarına CHP, 1 liralık yardım yapmış mı?" diye sordu.