Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanı ve genel başkan adayı Özgür Özel ile eski Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) Genel Başkanı Murat Karayalçın, Ankara'da bir araya geldi. Görüşmenin ardından medya mensuplarının karşısına geçen Özel ve Karayalçın, CHP'deki değişim tartışmaları ve yerel seçimler hakkında açıklamalarda bulundu.

"ÖZEL, BENİM ÇOK SEVDİĞİM, BEĞENDİĞİM BİR PARTİ YÖNETİCİSİ"

Murat Karayalçın, ilk açıklamayı yaparak adaylıklarını açıklayan Özgür Özel ve Örsan Öymen'e tebrik mektubu gönderdiğini belirtti ve Özel'in kendisini ziyaret ettiğini ifade etti. Karayalçın, "CHP'de yapılması gereken düzenlemeleri, Türkiye siyasetini, yerel seçimlerin önemini bir sohbet ortamında değerlendirdik. Özel, benim çok sevdiğim, beğendiğim bir parti yöneticimiz. Kendisiyle böyle bir görüşme yapmaktan memnuniyet duydum" şeklinde açıkladı.

"BU TÜR GÖRÜNTÜLER PARTİYE FAYDA SAĞLAMIYOR"

Özgür Özel ise, Karayalçın ile yaptıkları görüşmede fikir alışverişinde bulunduklarını açıkladı. Gazetecilerin kongrelerdeki kavgaları sorması üzerine Özel, "İzmir, Konya, Karaman Kongrelerinde basına yansıyan tartışmalı durumun hiçbirimizin hoşuna gitmediğini söylemeliyim. Kavgaların kaynağı çarşaf-blok liste tartışmaları oluşturdu. Biz çarşaf liste uygulamasından yanayız. Farklı görüşler olabilir ama bunun kürsüde konuşulup karara bağlanması gerekir. Bunun ötesine geçen görüntüler partimize fayda getirmiyor" şeklinde yanıt verdi.

Davutoğlu'ndan tüm partilere kapımız açık mesajı! Davutoğlu'ndan tüm partilere kapımız açık mesajı!

ÖZEL, MYK TOPLANTILARINA KATILMAYACAK

Özgür Özel, önümüzdeki günlerde Hikmet Çetin ve Altan Öymen'i de ziyaret edeceğini açıklayarak, partide işleyen sürece ilişkin de "Merkez Yönetim Kurulu toplantılarına vekaletimi yürüten grup başkanvekili arkadaşlarım katılıyor, katılmaya devam edecekler. Çok özel bir gereklilik ortaya çıkmadıkça ben bundan sonraki süreçte de böyle devam edecek" ifadelerini kullandı.