Bursaspor'da hepimizin bildiği gibi başkanlık seçimi için dün Divan Başkanlık Kurulu'na başvurular vardı.

Divan Kurulu'nun açıkladığı gibi liste teslimatları saat 13.00'de başlayıp 17.00'de sona erdi.

Ben de kimler adaylığını koyacak diye merak etmiştim.

Soluğu evden çıkarak 29 Ekim Mahallesi'ndeki Bursaspor'un İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde aldım.

Hani 'ben başkanlığa adayım' diyerek piar yapmaya çalışanlardan kaçı başvuru yapacaktı.

Belli olan isimler iki idi.

Bunların ilki Emin Adanur diğeri ise Serdar Acarhoroz idi.

Ancak tüzüğe göre Emin Adanur başkanlık yarışına başkan adayı olarak katılamıyordu. Emin Adanur'un da içerisinde yer alan listenin başkan adayı ise Hayrettin Gülgüler olmuştu.

Bana göre sürpriz isim ise mali sıkıntılar yaşayan ve birçok sorunu destek göremediği için çözemeyen Erkan Kamat'ın ilk adaylık başvurusunu yaptığını görmek.

Divan Başkanlık kurulu gelen listeleri kabul etti. Genel Kurul için adaylar liste renklerini seçtiler. Sicil Kurulu ise listelerde yer alan adayların durumlarını tek tek inceledi. Elbette, şartlara uymayan isimler vardı listelerde. Uyarılar yapıldı ve listelerde değişikliklere gidildi.

Benim dikkatimi çeken başkan adayları Erkan Kamat dışındakiler heyecandan olacak pek arzuladığım konuşmaları yapamadı. Şaşırdım diyemem. Ben inanıyorum ki zaman geçtikçe onlar da hitabet sanatında epeyce yol alacaklardır.

Özlüce'de geçirdiğim 5 saatten sonra elbette bir gazeteciden çok, eski bir kulüp üyesi olarak çok şeyler duydum. Hatta yaptığımız sohbetlerle ilgili çok çok önemli duyumlara ulaştım.

Gerçekten çok ama çok önemli.

İnanın bunları ileriki günlerde sizlerle paylaşırım.

Listelerle ilgili bugün pek yorum yapmak istemiyorum.

Ben inanıyorum ki sizler listelerle ilgili gereken yorumları yapmışsınızdır.

Belki yorumlarımı seçime kadar çok sıkça yaparım.

Aslında bana göre en önemli konuşma listeler kabul gördükten sonra mevcut bakan Erkan Kamat'ın iki adayı yanına alarak yaptığı açıklama benim dikkatimi çekti.

Başkanlığa yeniden aday olan Erkan Kamat, Yönetim Kurulu listelerinin teslim edilmesi sonrası diğer başkan adayları Serdar Acarhoroz ve Hayrettin Gülgüler ile birlikte gerçekleştirdiği konuşma önemliydi. Kamat'ın şu sözleri dikkat çekiciydi:

"Bursaspor gerçekten büyük camia ve örnek teşkil etmektedir. Serdar Bey ve Hayrettin Bey Bursaspor adına bir şeyler yapmak üzere bu görevde olmak istediler. Bu kadar sıkıntılı dönemde ve herkesin bunu bildiği noktada Bursaspor sevdalısı biri olarak çok gurur duydum, mutlu oldum. İyi ki varlar. Bursa'da bir şeyler yapabilmek adına hala birilerinin olduğunu söylemek istiyorum. Hangi yönetim seçilirse seçilsin mutlak suretle işleri zor. Bütün Bursa'nın bir nebze olsun omuz vermesi, onların yanında olması gerekiyor. Serdar Bey ve Hayrettin Bey burada olduğu sürece bu ekip yine burada olur. Ama Bursaspor için iyi bir şeyler olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Herkese teşekkür ediyorum."