Aylar sonra Bursaspor’un bir antrenmanı biz basın mensuplarına açıldı.

Bitip tükenmeyen sorunlar nedeniyle bir türlü açıklanamayan yeni teknik direktör düğümü dün çözüldü.

Yeni teknik patron Ümit Şengül, dün takımla ilk çalışmasına yapmasına karşın, ilk resmi antrenmanına çıktı bugün.

Takımla toplantısı. Ardından salonda yapılan kondisyon antrenmanı.

Sonrasında sahada yarı alanda yapılan taktik içerikli bir çalışma.

Gelelim asıl konuya.

Süper Lig’de olduğu zamanlar Özlüce’de basın mensuplarının bir odası vardı. Orada, soğuk havalarda toplanır. Isınır. Haberlerimizi yazar. beklerken çay kahve içerdik.

Sonrasında kaldırılmıştı.

Şimdilerde Futbol Okulu’nun soyunma odasına dönüştürüldü.

Ersel Altıparmak sahasında yapılan çalışma öncesi kurulan masa dikkatimi çekti.

Üzerinde sayısız karton bardak, kuru pasta ve çay vardı.

Gerçekten gözlerime inanamadım.

Bu personel dahil değişimi gözlemlediğim ilk hareketti.

Sonrasında Bursaspor için elimizden ne geliyorsa onun fazlasını yapacağımızdan kamuoyunun şüphesi olmasınBursaspor için elimizden ne geliyorsa onun fazlasını yapacağımızdan kamuoyunun şüphesi olmasınBursaspor için elimizden ne geliyorsa onun fazlasını yapacağımızdan kamuoyunun şüphesi olmasınBursaspor için elimizden ne geliyorsa onun fazlasını yapacağımızdan kamuoyunun şüphesi olmasınBursaspor için elimizden ne geliyorsa onun fazlasını yapacağımızdan kamuoyunun şüphesi olmasın personelin asık olan yüzleri yerini bir gülümseyeme bırakmıştı.

Sonra Sinan Bür ve yönetim kurulu üyelerinin büyük bölümü ilk çalışma için saha kenarındaydı.

Önce Başkan Sinan Bür konuştu ve birlik beraberlik dileğinde bulundu.

Ardından, “Bursaspor artık Ümit hocamıza ve ekibine emanet. Genç kardeşlerimiz Ümit'in elinde benliklerini bulacaklardır. İnşallah değişik bir Bursaspor izlettireceğiz taraftarlarımıza. Ankaraspor maçı hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Ümit'e ve Bursaspor’umuza hayırlı olsun'' şeklinde konuştu başkan Sinan Bür.

Ardından yeni teknik direktör Ümit Şengül basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Ümit Şengül, “Yıllar sonra da olsa kulübümüze, bizim kulübümüz olarak isimlendirdiğimiz yerde Sinan Bür Başkanımızla bir yola çıktık. Bursaspor için elimizden ne geliyosa onun fazlasını yapacağımızdan kamuoyunun şüphesi olmasın. Yöneticilerimiz göreve geldikleri günden bu yana maddi sorunları çözmek için uğraşıyorlar. Oyuncu arkadaşlarımızın sorunlarını çözmek için uğraşıyorlar. Biz bu çocuklara inanıyoruz ve inandığımız için buradayız. Bu çocuklar Bursaspor'un geleceğini kurtarabilir. Bunu da başaracağız. Evet bu sene sıkıntılı süreç içindeyiz. Ligin son maçına kadar, bu ligde tutunmak için savaşacağız. Ters sonuç bile olsa biz bu çocuklarla alttan yukarıya da çıkarız ama amacımız bu sene savaşan mücadele eden ve bu ligde kalan bir takım izlettireceğiz. Taraftarımıza da şunu söylemek istiyorum, cezamız bittikten sonra şartlar ve sonuçlar ne olursa olsun maçlarımıza gelip bu genç çocukları desteklemelerini istiyoruz. Takıma ve oyuncularımıza motivasyon sağlamalarını istiyoruz. Bursaspor taraftarıyla güzel. Bu taraftar ölüyü diriltebilecek bir taraftar grubu. Futbolcularımız sezon başından beri maddi anlamda çok ciddi anlamda sıkıntılar yaşamışlar. Futbolcu grubumuzun bu sorunları çözüldüğünde çok farklı reaksiyon göstereceğine inancımız tam. Yönetimimiz de bu yönde çok ciddi şekilde çalışıyor. Sonunda da bu, sahaya performans anlamında da skor anlamında da yansıyacak'' şeklinde konuştu.

Ben Bursasporlu futbolcular çalışmasını izlerken, onlarında yüzlerinin güldüğünü gözlemledim.

Sanıyorum yönetim futbolcular ile birlikte personelin aylardır alamadıkları ödemeyi gerçekleştirerek yeniden takım içiresindeki birlikteliği oluşturma uğraşında.

Bu arada Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de yönetimi ve takımı ziyaret etti. Turgay Erdem, futbolculara üç tepsi börek hediye ederken, maddi ve manevi destek sözü de verdi.

BURSASPOR’U SEVMEMİŞLER

Bakıyorum Recep Günay ve yönetimi nasıl anlaşmalar yapmış.

İnanın duyduğumda kulaklarıma inanamıyorum.

Her özel anlaşma sonrasında koydukları tazminat, yeni gelen yönetimi inanılmaz açmazlara sürükleyen maddeler. Duyduğunuzda inanın insanın gözlerini yuvasından bir anda dışarıya fırlatıyor.

Murat Sözkesen den tutunda Recep Günay ve yönetiminin her kadroya kattığı isme inanılmaz tazminat maddeleri koymuşlar.

Mesela Mustafa Göndem de madde varmış.

Ne kadar alacaklı onu burada yazmak bile istemiyorum.

İstifa edip ayrılan bir insana o tazminat ödenir mi bilemiyorum.

Ardından Kulüp Müdürü Metin Olçum, Gençlik ve Geliştirme Programı Sorumlusu Okan Yılmaz, alt yapıya getirilen Mesut Uçaner’in tazminatları bayağı yüksekmiş.

Hani Recep Günay ve arkadaşları Bursaspor’u çok seviyorlardı.

Anladığım kadarıyla hiçbiri Bursaspor’u sevmiyormuş.

Bu satırları yazarken aklıma bir anda geldi. Mesut Uçaner, yeni başkan Sinan Bür için komisyoncu demişti Elvir Baliç’in Fenerbahçe’ye olduğu transferi için.

Bakalım bu konuda bir gelişme olacak mı?

Doğrusu merak ediyorum.