Bursaspor'un efsaneleri arasında yer alan, ilk kez kazanılan Süper Lig Şampiyonluğuna golleri ve asistleriyle büyük katkı koyan Arjantinli bücür yıldız 'Pablo Martin Batalla' adına yaptırılan heykel görkemli bir törenle açıldı.

Bursaspor'un şampiyon başkanının adını taşıyan İbrahim Yazıcı Tesisleri'nin girişine konulan ve Hakan Dinçtürk'ün sponsorluğuyla yapılan, tam kulübün kuruluş yılı olan 1963 adet paslanmaz çelikten oluşturulan Batalla ve kulübün sembolü olan Timsah ile özdeşleşen heykelin açılışına, Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Kamat, Teknik Direktör Mustafa Er ile yeşil-beyazlı futbolcular katıldı.

Bursaspor'un ligde son maçında Menemenspor'a yenilmesine karşın, çok sayıda bayan, erkek ve gençlerden oluşan yeşil beyaz sevdalısı açılışta yer aldı.

Özellikle yeşil beyazlı taraftarların yıllar sonra yaptıkları Pablo Martin Batalla tezahüratı açılışa inanın apayrı bir renk kattı. Yeşil beyaz sevdalıları Pablo ile resim çektirme yarışına girmesi, Arjantinli yıldızın pandemi nedeniyle ürkmesine, hatta bir ara eşi ve kızıyla birlikte tesisin içerisine girmesine neden oldu.

Pablo'nun Bursaspor'da şampiyonlukta yaşadığı unutulmayan bir anısını Seda Çapçı'nın sorması üzerine Arjantinli yıldızın 'Şampiyon olduktan sonra otobüsle şehir içerisinde attığımız turdu' diyerek verdiği yanıt büyük alkış aldı.

Pablo'nun heykeli ile resmini çekebilmek için kalabalığın dağılmasını uzun süre beklemek zorunda kaldı basın mensubu arkadaşlarımız.

Konuşmalar gerçekten çok güzel ve anlamlıydı. Ancak en büyük tepkiyi çeken ise Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısının konuşmasında, Bursasporumuz yerine, 'Galatasarayımız, Fenerbahçemiz, Beşiktaşımız' diye konuşması oldu.

Hatta tören bittiğinde Pablo'nun eşi ve kızıyla resmini çekmek için beklerken, yanıma yaklaşan hasta derecede Bursaspor sevdalısı olduğuna inandığım bir genç arkadaşımız, "Belediyemizi maalesef Bursasporlular değil, İstanbul'un üç semt takımını tutanların yönetmesi çok acı. Böyle olmamalı" diyerek tepkisini dile getirdi.

Gerçekten bu konuda son derece haklıydı.

Bursaspor ile ilgili bir açılış yapılırken, taraftarların büyük tepki gösterdiği üç İstanbul semt takımının ismini anılması çok üzücüydü. Sanırım bunda bir dil sürçtmesi oldu.