Bursaspor Kulübü yönetim kurulu, taraftarların 'niçin satışa çıkarılmıyor' dedikleri 1963 Tribünü (yedek kulübelerinin arkasındaki bölüm) bilet ücretlerini, yeniden kalan maçlar için belirlenen kombine ücretlerini açıkladı.

Kulübün resmi internet sitesindeki rakamlar gerçekten insanın dudağını uçuklatacak yükseklikte.

Tüm ülkenin korana nedeniyle ekonomik kriz içerisinde olduğunun bilindiği bir ortamda ve ligin 3'de birinin tamamlandığı bir anda kombine ücretlerini 1963 Tribünü'nün 6 bin, Batı Alt Tribünün 4 bin, VİP Tribünü'nün 5 bin TL yapılması; "PARANIZ VARSA GELİN. PARANIZ YOKSA BURSASPOR'U DESTEKLEMEYE GELMEYİN" demek oluyor.

Bu üç tribün için ise maç başı bilet ücretleri 1963 Tribünü'nü 900, Batı Alt Tribün 600, VİP 750 TL olarak belirlenmesine gerçekten şaşırdım. Bunun nedeni ise Bursa'nın bir sanayi yani işçi ve öğrenci kenti olduğunu Bursaspor'un yönetimi unutmuşa benziyor.

Kocaelispor maçında özellikle ev sahibi takımın taraftarlarının yaşattığı kriz sonrasında rakamların bu denli yüksek tutulması, tam taraftar desteğine ihtiyaç varken bana anlamsız geliyor.

Hayrettin Gülgüler başkanlığındaki Bursaspor Yönetim Kurulu'nun bu bilet politikası, birlikteliğe taraftar desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğu bir dönemde bu kadar yüksek tutulması insanı ister istemez derin bir düşünceye itiyor.

Aslında rakamları daha düşük tutarak tribünlerin tam kapasite ile açıldığını düşünürsek güzel olmaz mıydı? Bilemiyorum, Hayrettin Gülgüler başkan ile 2. Başkan Emin Adanur, her halde bu konuda yeniden bir araya gelerek düşünürler.

HAZIRLIKLAR BAŞLIYOR

Bursaspor'un 20 Kasım Cumartesi günü Bursa'da saat 19.00'da oynayacağı İstanbulspor karşılaşmasının hazırlıklarına bu akşam Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde yapılacak çalışma ile startını verecek.

Yeşil beyazlılar, teknik direktör Özcan Bizati'nin geçtiğimiz hafta içerisinde söylediği gibi hafta sonunda bir hazırlık karşılaşması oynayacak. Rakip büyük bir olasılıkla Süper Lig takımlarından Galatasaray olacak. Karşılaşmanın İstanbul'da Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılması planlanıyor.

NOT: Ben yazımı yazarken daha netleşmemişti. Bugün 14.00'de gibi netleşecek.

Tabii ki İstanbulspor maçı öncesinde Bursaspor'da iki önemli eksik olacak. Bunlar kırmızı kart gören Nicolas Zalazar ile dördüncü hakemin ısrarı ile kırmızı kart gören Tim Matavz. Ancak ben Bursaspor yönetim kurulunun ülkemizde ender gösterilen rövaşataya direkt kırmızı kart kararına itiraz etmesini bekliyorum. Özellikle aynı hafta oynanan maçlardaki görüntüleri de ekleyerek.

Ancak;
Bursaspor'un Türkiye Futbol Federasyonu'nda etkili olarak kartın rengini değiştirebileceğine inancım yok. TFF'de Bursa doğumlu üyemiz olmasına karşın, maalesef kulübün hakkı yeterince korunamadığına inanıyorum. Benim düşüncem ise Zalazar ve Matavz'a birer maç yerine PFDK, bizim futbolculara fazla cezayı yapıştırır.

Ancak maçın gözlemcilerinin tribünlerden atılan yabancı maddeler nedeniyle rapor tutmaları sonunca Kocaelispor'u ayrıca çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları ve 6 oyuncusunun sarı kart görmesi nedeniyle PFDK'ya gönderilmesi yerinde bir karardı.

Ancak PFDK'nın Kocaelispor'a nasıl bir ceza vereceğini merakla bekliyorum. Zira bu olaylar Bursa'da olsaydı, en ağır cezaları yine camia olarak biz alırdık.