Belki parasızlık, kulübün gırtlağına kadar borç batağına saplanması.

Belki eski başkanların ve bankaların kulübün tüm gelirlerine ipotek koydurması.

Belki kentte yaşayan herkesin küserek takımdan uzaklaşması. Hiçbir maddi destekte bulunmaması. (Kulüp aidatlarını yatırmamak, mağazadan alışveriş yapmamak,anı kombinesinden almamak gibi)

Belki covit-19 hastalığını nedeniyle 6 maçlık periyotta yaşanan kaos.

Belki de transfer tahtasının kapalı olması Bursaspor'u Türk Futbol tarihinde rekorların takımı olarak tarihin sayfalarına altın harflerle yazdırdı.

Altın harfler dememin ana nedeni ise yeşil-beyazlıların Vakıfköy Orhan Özselek Futbol Akademisi'nden yetişen tam 25 futbolcunun forma giymesi. Üstüne üstlük, bunlardan tam 15'inin ilk kez profesyonel ligde yer alması.

İşte alt yapı geleneği ile Bursaspor, yine Türkiye'nin gündeminde ilk sırayı oturmayı başardı. Ne kadar kulübü sabote etmek, takım içerisindeki birliği ve dirliği bozabilmek için belli kısımlar nazik yerlerini yırtsalar da hep rekorların takımı nasıl yeşil-beyazlılar anlayabilmek mümkün değil.

KULÜPLER HIRSIZ OLMUŞ

Süper Lig'de mücadele veren kulüpler nedense Bursaspor'un yaşadığı mali sorunlar nedeniyle adeta ölü gömücülüğü yapıyorlar. Senin gelecek beklediğin futbolcuları ucuza kapatabilmek, yok pahasına alabilmek için inanılmaz entrika içerisine gjriyorlar.

Aslında bunu biz Ali Akman olayında yaşadık.

Utandım. Ama onlar Akman ailesi öyle yüzsüzler ki, yaptıkları röportajda yıllarca oynadığı ve onu yetiştiren, futbol piyasasına kazandıran kulübün ismini bir kez bile geçirmemiş. Ve en acı olan da nedir biliyor musunuz? Sözüm ona İnegöllü olan amcası Ayhan Akman'ın bu transferi bitirmesi.

Şimdi Trabzonspor Kulübü yıldız adayı futbolculara el atmış.

Sosyal medyada paylaşımlar birbirini izliyor.

Emirhan Aydoğan ile Batuhan Kör'ü alabilmek için Bursaspor, 2,5 milyon Euro istemiş, onlar 2 milyon Euro ve bir sonraki transferlerinden yüzde 25 pay teklif etmişler gibi haberleri görmek inanın dost kardeş dediğin bir kulüpten gelmesi üzüyor insanı.

Almak istiyorsan, çıkarsın erkek gibi konuşur teklif alır ve teklifini yaparsın.

Her şeyden önemlisi, Bursaspor'un yeni sezonda transfer tahtası açılıp açılmayacağı henüz belli değil. Borçlarını ödeyemezse yeni sezona -9 puanla başlayacak mı netleşmemiş. Sen onu parçalamak için taarruza geçiyorsun. Bu spor ahlakına hiç yakışmıyor.

Yönetim kurulu seçilecek. Onlar neler yapacak. Beklemeden oyuncuları ucuza kapatmanın hesapları hiç kardeş denilen kulübe yakışmıyor.