Atatürk'e hakaret eden Kuveytli yazar için tutuklama kararı Atatürk'e hakaret eden Kuveytli yazar için tutuklama kararı

Bursa Uludağ Üniversite tarihinin en talihsiz dönemi, seçimlerden sonuncu çıkan ama dönemin özelliğinden dolayı atanan Rektör Makine ve Tekstil Mühendisi Prof. Dr. Yusuf Ulcay dönemidir.

Üniversite hocalarının, asistanlarının, öğrencilerinin, çalışanlarının ve hatta fiziki yapısının moral olarak o dönem kadar yıprandığı ve örselendiği başka bir süreç yaşanmamıştı.

Bu durumu geçmiş hukukumuza binaen başlarda kendisi ile birebir dostça paylaşmış ancak hepsinin söylenti ve kuruntudan ibaret olduğunu söylemişti ama zaman beni haklı çıkardı ve hoş bir seda bırakmadan gitti.

Gelmekte olanın gelerek görevden alınması ve yerine İlahiyat kökenli Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz atanması gelen gideni aratır mı dedirtti ama Ahmet Saim Kılavuz Hocamın performansı ve Uludağ Üniversitesinin Bursa’nın üniversitesi olması için gösterdiği başarılı çalışmalar ve akademik bağımsızlık konusunda olabildiğince yarattığı özgür ortamla Bursa’nın ve Üniversite camiasının taktirini kazandı…

Ahmet Saim Hoca yaşım nedeniyle bir daha seçilme ya da atanma kaygım olmadığından geride hoş bir seda bırakarak çok şey borçlu olduğum Bursa’ya ve Bursa Uludağ Üniversitesine hizmet etmeye çalışacağım derdi.

Bence bunu başardı da…

Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz hocama hizmet ve katkıları için Bursa ve üniversitem adına teşekkür ediyor, geride bıraktığı hoş seda için yürekten kutluyorum.

Yerine Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğüne atanan, daha önce Rektör Yardımcılığı ve İktisat Fakültesi Dekanlık görevini yürüten Prof. Dr. Feridun Yılmaz hocama başarılar ve günü gelip nöbeti teslim ettiğinde aynı hoş sedayı bırakmasını diliyorum.