Aslında Bursaspor ile yazılıp çizilecek o kadar çok şey var ki ama ben bugün salonda yapılan güzel işlerden bahsetmek istiyorum.
Geçtiğimiz sezon pandemi ile birlikte salonların taraftarlara kapatılması nedeniyle öylesine başarılı işlere imza atılamadı. Bu bir gerçek.
Salonda en başarılı takım kadınlar voleybol Süper Ligi'nde mücadele veren Nilüfer Belediyespor Avrupa vizesi alarak salonda en büyük başarıyı elde eden tek takım oldu.
Sadece Bursa Büyükşehir Belediyespor erkek takımı ligden düştü. İnegöl Belediyespor fişi çekip kulübü kapatınca, Büyükşehir yeniden Efeler Ligi'ne döndü.
Aslında Bursa kadın voleybolunda Türkiye'nin merkez üssü olduğu bir gerçek. Bursa Büyükşehir Belediyespor 15-16 yaşındaki çocuklarıyla 2. Lige yükselme mücadelesi verdi. Ancak finallerde grubunda üçüncü olarak çıkamadı.
Çok üzüldüm. Keşke Büyükşehir yönetimi, kendi alt yapısından yetiştirdiği birkaç oyuncusunu kadrosuna katıp, yeniden o başarılı günlerine dönebilseydi.
Olmadı.
Ancak benim önerim Bursa Voleybol İl Temsilciliğine olacak.
Aslında böyle 2.Lige terfilerine katılmak isteyen takımların maç tecrübesi kazanmaları için Bursa'da bir lig düzenlense, en azından bu oyuncular bir deneyim kazanır ve finallerde daha tecrübeli bir şekilde mücadele ederler.
Frutti Extra Bursaspor, yeni sezon için gerçekten başarılı bir kadro oluşturma uğraşı içerisinde. Yeşil beyazlılar Sezer Sezgin Başkan ve yönetimiyle sponsor Frutti Extra Uludağ yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Kızıl ile birlikte transferde rakamların çok yüksek olmasına karşın çok iyi transferlere imza atıldı.
Ben bu sezon tribünlere taraftarların girmesiyle birlikte salonda ve futbolda Bursa takımlarının bu yıl büyük işlere imza atacaklarına inancım tam.
Gelelim Bursaspor'a;
Bursaspor'da nedenini çözemediğim bir twett atışmaları sürüyor. Bu twettleri atanlar koskoca bir camiaya Türkiye'de nasıl bir zarar verdiklerinin inanın farkında bile değiller.
Sadece kendilerini ve düşündüklerini yazmaları gerçekten büyük sıkıntı veriyor. Çünkü bu twettleri takip edenlerin büyük bir bölümü yazılanlara inanarak karalayıcı yazı furyasını başlatıyor.
Sonuçta zarar gören hep Bursaspor oluyor.