Deniz ile salyayı aynı cümle içinde kullanmak ne kadar itici ve ürkütücü değil mi?

Belki de o iğrenç görüntülere bu yüzden müsilaj diye bir tanımlama yapıldığını düşünüyorum.

İlk günden beri belediyelerin, çevrecilerin "Bu mevsimsel bir şey yakında kaybolur" masalına inanmadım ve "Bu görüntüler masum değildir" dedim ve yazdım.

Ben haklı çıktım!

Denizler dipten ölür gülüm!

An itibariyle ulusal sorun olan salya konusunda konu ile hiçbir uzmanlıkları olmadığı gibi algı bozukluğu olan başkanlar " NORMAL" dediler.

İzmit Körfezi temizleme çalışmalarına başladığı haberi üzerine, BŞB, Mudanya ve Gemlik belediyelerine biz uyuyor muyuz? Diye sordum.

Allah'a şükür doğruyu yazdığım konusunda okurlarımın çoğunlukla destek verdi

Konuya siyaseten bakanlar hariç!

Onlara gör ortada bir pislik var temizlenmesi gerekiyor ama ben okuduğumu anlayamadığım için İzmit Körfezinin Kocaeli BŞB tarafından temizlendiğini görememişim.

Yani Bursa sahilleri Bursa BŞB nin sorumluluğunda olduğundan mealen Hayri Bey poyrazın, Uğur Bey imbatın serinliğini yaşamak dışında bir şey yapmak zorunda değil diyenler oldu.

Hatta yazım üzerine Mudanya'dan özür dilemem gerektiği mealinde mesajları aldım.

Mudanya Belediyesi'nin reklam, afiş harcamalarına karışmam onlar her şeyi ve en iyi bilenlerdir. Benim bildiğim ise yaygara yapacağına önce işi yapacaksın yetişemezsen destek isteyeceksin, destek gelmezse halka şikayet edeceksin.

Ama her şeyden önce oturduğun koltuğun gereğini yapacaksın ve toplantılardan kaytarmayacaksın.

Üç yılda bitecek dedikleri Yıldıztepe, yedi yaşına bastı. Mudanyalı önce bunu bilmelidir.

Gemlik Belediyesi'nden Caner Karcı aradı ve an itibariyle deniz salyasından kurtulduklarını söyledi. Ben de ona öyle deme rüzgar istikamet değiştirince geri gelecek dedim.

Çünkü salyalar tenis topu gibi rüzgar nereden vuruyorsa karşı kıyıya gidiyordu.

Kendisini tanımam etmem ama Allah'ı var haklısınız dedi ve bir şirketle anlaştık temizleme çalışmalarına başlayacağız diye ilave etti.

Ben de başkanın okuması için eline verdiğiniz metinleri doğru hazırlamalısınız, ben onun videoda dediği "zararlı değil dibe çökecek" ifadesini yadırgadım dedim ve konuyu takip etmek üzere kapattık.

İki belediyenin bakış açısı bu iken sorunu çözmeye zorlamak yerine particilik kaygısı ile o onun işi değil demek Bursa'ya ihanettir.

Deniz mevsimi geliyor.

Bütün sahil belediyelerimiz, sahilde yapılan temizlikleri, plaj düzenlerini anlatacaktır.

Böyle süslü janjanlı mesajları boş verin denizi hatta göllerimizi kirden, atıktan, lağımdan korumak için ne yapıyorsunuz onları anlatın.

Marmara Denizine aşağı yukarı 30 yıldır "Gİ-RE-Mİ-YO-RUM" bir tek havasından yararlanıyordum onu da kokuttunuz.

Bu bayram gününde içinizi karartmak istemezdim ama adı şeker gibi tatlı olan bayramın bu sene tadı tuzu olmasa da bayramınız mübarek olsun.