BTSO Yönetim Kurulu Başkanının belli olduğunu ama komite seçimlerinde kıyasıya mücadele olacağı öngörümün hafif kaldığını sandık başlarında şaşkınlıkla izledim.

Kıyasıya mücadele yerini adeta çizik savaşlarına bırakmıştı.

Büyük çoğunluğu tek liste olan her sandığın başına oy atmaya gelenler, adaylar tarafından gülücüklerle karşılanıyor ve o andan itibaren kim çizik yiyecek merakı başlıyor.

Aşağı yukarı herkes kimden çizik yiyeceğini tahmin ederken, savaşa ağır topları ile katılan MÜSİAD grubunun kendi kendilerine nasıl çizik attığını sandıklar açıldığında göreceğiz.

Seçim alanının en etkili silahı kalem olmuş, elinde kalem görülen üye anında tespit edilip ikna odalarına alınıyor.

Elinde ve gömlek cebinde kalem taşınmaması konusunda herkes birbirini uyarıyor.

Şaka bir yana adam çizmenin de bir edebi ve adabı olmalıdır.

İnsanın BTSO ya da komitelerde görmek istemediği adayı çizmesinin yanlış bir tarafı yoktur ancak kalem sallayıp şov yapma görüntülerini  BTSO salonlarına yakıştıramadım.

BTSO’ ya almaya gelen, makam arayan, beklentisi olanlar listede olsa bile tek çiziği kendilerine atmalıdırlar.

Bunu anlamlandıramayanlar kendileri çizik yediklerinde iyi düşünsünler.

BTSO bünyesinde gücünü, istihdam, üretim ve yarattığı katma değerden alan onlarca alfa nitelikli kişi ve kurum olduğu biliyoruz.

Alfa olmanın, BTSO ‘nun meclisinde olmaktan daha değerli ve anlamlı olduğunu düşünüyorum.

Hiç olmazsa bu dönemde Yönetim Kurulu ve TOBB delegasyonun sanayici altyapısı, Bursa’yı temsil kabiliyet ve kapasitesi olan kişilerden oluşturulmasını Bursa adına diliyorum.

Pazartesi gününden itibaren savaş alanı gezilip yapılacak hasar tespit çalışmalarının ardından işlevlerini yitiren müteveffa olan üyeler, erik dalı eşliğinde merasimle uğurlanacak gibi görünüyor.