Bursaspor’da Beyoğlu Yeni Çarşı maçı hazırlıkları sürüyor Bursaspor’da Beyoğlu Yeni Çarşı maçı hazırlıkları sürüyor

Tribün liderlerinden Selim Kurtulan'ın söz aldığı toplantı kalabalık bir grup eşliğinde gerçekleşti.

Selim Kurulan açıklamasında “Adaylar bizi memnun etmiyor. Bursa’nın sanayicilerine sesleniyorum. Gelin birlikte Bursaspor’u buradan çıkartalım. Bursa’nın büyükleri sahip çıkmalı. Herkes görevden kaçıyor. Önümüzde belediye seçimleri var. Bir tane Bursaspor’umuz var. Kavgayı bırakalım. Taraftar da yönetim de hata yapmıştır. Ama artık birlik beraberlik içinde olmamız lazım. Bursaspor’a sayın belediye başkanı, sayın valimiz, BTSO Başkanı sahip çıkmalı. Herkes taşın altına elini koyması gerekiyor. Bu şehrin abileri onlar. Lütfen sahip çıkın Bursaspor’a. İşi kim iyi yapıyorsa alkışlanır. Bugün Ali Koç’a da küfür ediyor. Başarıya kimse küfür etmez. Bu iş maalesef öyle.

Bugüne kadar Bursaspor’a hep almaya geldiler, aldılar gittiler. Bunu da taraftar mı yaptı? Her şeyi taraftar yapmadı. Buradan sesleniyorum. Başkan adaylarını aradık destek alamadıklarını söylediler. 80-100 milyon TL para koyacaklar kimse destek çıkmayacak. Böyle olmaz. Tahtayı açsa ne olacak? Bir üst lige çıktık. Sonra ne olacak? 100 milyon TL daha borçlandık. Bu böyle olmaz. Bursaspor para vere vere böyle oldu.

VİDEO HABER İÇİN TIKLA

Büyükşehir Belediye Başkanı’na sesleniyorum. İki tane yer vereceksin Bursaspor’un borcu kapanacak. Bunu da yapamıyor mu? ‘Taraftar bana küfür ediyor’ diyorsun. Bak sen verince seni nasıl alkışlayacak. Ver ki seni alkışlasınlar. Cenazende 10 bin, 20 bin kişi olsun. Parası olmayan aday olmasın. Benim projem var lafı ile kimse başkan adayı olmasın. Ben 40 sene mi verdim bu kulübe. Para olmadan bu işler olmaz. 3 ay sonra çekip gidersiniz, Bursaspor yine sahipsiz kalır. Bu çocuk oyuncağı değil. Eğer aday çıkmayacaksa bu yönetim tekrar aday olsun, listesini değiştirsin devam etsin.

Takım kümede son anda kalmış, futbolcular hocayı havaya atıyor. Buna tüm arkadaşlarımız kızdı orada. Herkes Belediye Başkanı’ndan bir şey bekliyor. Tamam da sen de bir şeyler ortaya koy. Bu cenaze tek başına kalkmaz. Bu cenaze büyük cenaze. Herkes küskünlüğü bıraksın. Bir tane Bursaspor var. Onu da layık olduğu yere taşıyalım.” ifadelerini kullandı.