Bugün günlerden 14 Şubat Sevgililer Günü.

Ancak Pazar günü ve sokağa çıkma yasağı da olunca iki sevgili Bursaspor ile taraftarlarının Özlüce'deki o muhteşem buluşması maalesef bu yıl gerçekleşmedi.

Fakat kalplerdeki Bursaspor sevgisi tükenmez, hatta giderek artar.

Ben Sevgililer Gününü yeşil-beyaz sevdalılarının buluşmayı bir günlük rötarla yarın takımı stada uğurlamak için yapacağına inanıyorum.

Dün akşam başlayan kar yağışı, şiddetini giderek arttırıyor.

Önümüzdeki hafta boyunca kar yağışları devam edecek.

Bakalım, yarın saat 19:00'da Bursaspor'umuzun Tuzlaspor ile yapacağı ve play-off yarışına katılabilme yolundaki büyük önem taşıyan mücadelesine hava şartları izin verebilecek mi?

Onu çok merak ediyorum.

Etmezse de çok üzülmem inanın. En azından covid hastalığı nedeniyle futbolcularımızın sekizinin karantina süresi tamamlanmış olacak. Yani maç ertelenirse bu arkadaşlarımız tehir edilecek mücadelede takımdaki yerlerini alabilecekler.

Şuna ben yürekten inanıyorum;

Lider Giresunspor karşısında da inanılmaz eksikliklerimiz vardı. Tam 11 futbolcu covid ve sakatlıklar nedeniyle yoktu.

Gençlerimiz çıktı, terlerinin son damlasına kadar sahada mücadele ettiler.

Şayet futbol şansı denilen o illet Bursasporlu gençlerin yanında olmuş olsaydı, en azından liderden puan kopartılmış olacaktı.

Ancak sözüm ona transfer rekortmeni bir takımım süreyi bitirebilmek için yerlerde yatması dakikalarca kalkmaması, teknik direktörlerinin '1 dakika kaldı. Sıkın dişinizi diyerek' uyarılarda bulunması Bursaspor'un iyi yolda olduğunu tüm Türkiye'ye gösteriyor.

Bursaspor takım olarak oynadığı pozitif futbolla kalplerde büyük yer buluyor. Sadece Bursalıların değil, ben inanıyorum ki ülkemizde futbolu seven herkesin kalbi Bursaspor ve Türk gençleri için çarpıyor.

Türk gençliği için kalbi çarpmayan iki kuruluş var Türkiye'de. İlk sırada Türkiye Futbol Federasyonu, ikinci sırada ise futbolumuzu yöneten güçlünün yanında olan hakemler.

Maçın hakemi Trabzon'dan Yasin Kol.

En son Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadı'nda oynanan Fraport-TAV Antalyaspor ile Ziraat Türkiye Kupası son 16 turundaki maçını yönetmişti Trabzolun hakem. Hatta, kurallara uygun olarak Bursaspor'un attığı bir golü iptal etmiş, ardından konuk takımın oyuncusu Adis Jahoviç'in golünden sonra onu tebrik etmişti.

Bu olay sosyal medyada sürekli dolaşıyor.

Ben rahatsız oldum.

Bu sezon, geçtiğimiz sezon yaşanan hakem hataları ortada.

Yine şaibeli bir hakemin atanması beni üzdü.

TFF söylesin, Bursaspor'u bu ligde istemiyoruz, Türk gençlerinin futbola kazandırılmasını istemiyoruz desin, bizde kapımıza kilit vuralım.

Çok değil, mayıs ayında kongremiz var.

Üyeler olarak bu kararı alırız.

Alacaklılarda güzel bir şekilde para yerine avuçlarını yalarlar.