Ben yazılarımda hakem hatalarının sonuca etki ettiğine, bunlardan yakınmaya yönelik bir tavır sergilemem. Fakat artık öyle laubali bir duruma geldi ki bu hatalar, verilen emekleri hiçe çıkarmaya başladı. Futbolu yöneten hakemler futbolu bilmiyor. Absürt bir ortamda mücadele ederek bir şeyleri başarmaya çalışıyoruz. Maç 1-1 durumdayken verilmeyen yüzde yüz penaltı, ardından yediğimiz jeneriklik gol sonuçta maçı kaybetmemize sebebiyet verdi. Bir düdük çok şeyi değiştirdi.

Bugün maç öncesinde maçla ilgili en büyük beklentim hedeften kopan bir takım olarak, saha dışı etmenler sebebiyle kaosun içinde sezonu devam ettirirken futbolcu grubunun saha içinde göstereceği mücadele ve ciddiyetin ne derecede olacağına yönelikti. Bu noktada oyuncu grubu bana istediğim mücadele ve isteği gösterdi. Kendilerine, Bursaspor'a ve kariyerlerine duydukları saygıdan dolayı teşekkür ederim.

Maçı iyi oynadık, kötü oynadık kısmında değilim. Maçın belli periyotlarında iyi görüntüler verirken bazı noktalarında ise kötü bir görüntü verdik. Gelgit yaşadığımız bir maç oldu. Kaybedilen 3 puan ile beraber hedeften tamamen kopmuş olduk. Çıkacağımız diğer maçlarda beklentim bu maç öncesinde olduğu gibi sadece mücadele ve istek seviyesinin yüksek olması ile alakalı olacaktır.

Bursaspor artık her haliyle gelecek sezona hazırlanmalı. Bunu hem saha içi kadro tercihleri hem de saha dışında gerçekleştirmesi gereken yapılanma ile artık somut adımlarla görmemiz gerekiyor.

Gelecek sezon bizimle olmayı planları arasında tutmayan oyuncular, sözleşme yenilemeyen oyuncular artık forma giymemeli. Bizim gelecek sezon ve sonrasında mücadele edecek oyuncuların gelişimine, maç tecrübesine odaklanmamız lazım. Kadro tercihi yaparken bunları ön planda tutmamız gerektiğine inanıyorum. 5 maç 450 dakika var önümüzde. Taha, 5 maçta nerelere geldi gördük. Abdullah Tazgel, Eren Güler, Canberk Yurdakul, Ertuğrul Kurtuluş, Kerem Şen için 5 maçlık bir maç temposu görme zamanı diye düşünüyorum.

Saha dışında ise artık kongre sürecine tamamen konsantre olmak gerekiyor. Kongre tarihi çok geç. Bunu erkene alma şansı varsa 'ki var diye biliyorum' almak gerekiyor. Gelecek sezonun planlaması, tahta açılması, gelecek-gidecek oyuncular, geçmişe yönelik ödemeler derken yeni gelecek yönetimin her bir güne hatta her bir saate ihtiyacı var. Ne kadar erken o kadar iyi. Camia olarak tüm baskı unsurlarını kongre tarihini öne çekmeye yönelik kullanmamız gerekiyor.

Bursaspor'un olduğu yerde ihtimaller, gelecek planları, umutlar bitmez. Bursaspor biziz, hepimiziz. Ne başaracaksak hep beraber yapacağız. Şimdi tam da bunun zamanı.