Bursaspor en kötü sezon başlangıcını yaparken, üç ayrı teknik direktörle (Mustafa Er, Ali Aköz, Fatih Tekke) çıktığı üç maçtan sadece 1 puan almıştı.
Eyüpspor mücadelesi sonrasında teknik direktör Fatih Tekke'nin verdiği rapor doğrultusunda Ozan Sol, Hasan Ayaroğlu, Ufuk Budak, Aykut Akgün ile devam etmeme, kiralık veya bonservisleriyle gönderilmesi kararını almıştı Bursaspor yönetimi.
Bunun ardından, geçtiğimiz sezon oynadıkları maçlarda beğeni toplayan gençlerden golcü Berat Altındiş ve orta alan, sağbek olarak oynayan Ozan İsmail Koç Turgutluspor'a, stopter Ertuğrul Kurtuluş ise Isparta 32 Spor'a kiralık olarak gönderildi.


Bursaspor yönetim kurulu, sonrasında transfer hamlesi yaptı. Sağ ve sol kanatta görev yapan Hollandalı siyahi oyuncu Elton Acolatse ile anlaşma yapıldı. Bu arada Christobal Jorquera'nın lisansının doldurulması nedeniyle Arjantinli stoper Nicholas Zalazar ile anlaşma oldu denildi.
Nedendir bilinmez, Arjantinli için kulübün resmi internet sitesinden tek kelime edilmedi.
Aslında, Bursaspor gerçekten sıkıntılı durumdan geçiyor.


2.Başkan Emin Adanur liderliğindeki Bursaspor yönetim kurulu transfer tahtasını açarak çok önemli bir işe imza atmıştı. Emin Adanur'u rakipleri karşısında seçimde bir adım öne çıkartan Mustafa Er hamlesinden bir tweet ile vazgeçmesi Bursaspor'un bugün yaşadığı kaosun ana nedeniydi.
Uzun süredir tweet atmayan 2. Başkan Emin Adanur, suskunluğunu dün akşam bozdu ve taraftarların sorularını cevapladı. Adanur'un, Mustafa Er konusunda attığı tweetin yanlış ve hatalı olduğunu kabul etmesi aslında önemli bir gelişme oldu benim için.
Keşke o tweet atılmasaydı, yöneticimiz de altına döşenmeseydi belki camia olarak bu kaosu yaşamayacaktık.


Bu duruma, hem de atılan tweetler sonrasında Süper Lige çıkacaklarına inanan taraftarların son maçtaki tepkileri farklı oldu. 60. Dakikadan itibaren takım protesto edildi. Hiç günahı olmayan ve teknik direktörünün talimatını uygulamak isteyen kaptan Emirhan Aydoğan ıslıklandı, Teksas Tribünü'nden yönetime tepkiler geldi.
Şimdi önemli olan teknik direktör Fatih Tekke'nin istediği oyuncuları bir an önce takıma kazandırmaktır. Bu nedenle de Bursaspor yönetimine önemli görevler düşüyor. En azından önümüzdeki hafta sonu oynanacak olan Altınordu mücadelesine tam takım hazırlanma şansı bulalım.
Biliyorsunuz, transfer tahtasının geç açılması nedeniyle takım olarak sezona hazır başlayamamıştık. Bunun için tüm maddi ve manevi imkanlar zorlanırken, takıma ihanet eden isimlerin gündeme gelmemesi de çok önemli bana göre.