Bursa halkı tarafından Silimci Oktay olarak bilinen Oktay Çınar, memleketini olan Erzurum'un lezzetini Bursa'da temsil edecek. Nilüfer ilçesi 23 Nisan Mahallesi'nde hizmete başlayan "Silimci Oktay Swot Lezzetleri" cağ kebabı severlere eşsiz bir tat sunacak. 

Açılış törenine çok sayıda vatandaşın yanı sıra, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. 

Bursa İl Müftüsü Karabayır, annesinin cenaze namazını kıldırdı Bursa İl Müftüsü Karabayır, annesinin cenaze namazını kıldırdı

Törende kısa bi konuşma gerçekleştiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Silimci Oktay isminin altını çizerek yeni hizmete başlayan restoranda iyi çalışmalar dileğinde bulunurken konuşması esnasında başlayan yağmura da değinerek restoranda bol kazançlar diledi. Konuşmaların ardından kurdele kesilerek restoran hizmete açıldı.

Tören sonrası Lifebursa mikrofonuna konuşan Silimci Oktay;

"Cağ kebabın ait olduğu yer olan Erzurum'un Tortum ilçesindeki aynı lezzeti burada bulabilirler. 23 Nisan Mahallesi meydanında bulunmaktayız. Eşsiz lezzetimiz Erzurum'da kendi baktığımız küçükbaş hayvanlardan gelmekte. Kesinlikle helal kesim olan cağ kebabımızı Bursalılar bize ve lezzetimize güvenerek tüketebilir. Herkesi restoranımıza bekliyoruz."