Bursaspor’da sadece hayal satan, kendi öz evlatlarına ‘yaramaz damgası’ vurarak çil yavrusu gibi dağıtan, tam 17 transfer yapan Hayrettin Gülgüler Başkanlığı’nda, ekibin liderliğini ise Emin Adanur’un yaptığı yönetimin görevi dün yapılan olağanüstü genel kurul ile sona erdi.

Dün Divanı yöneten Başkan İlhan Parseker, Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder’in yanı sıra yeni başkan seçilen Ömer Furkan Banaz’ın katıldığı devir teslim töreni yapıldı. Bursaspor’da bir devir sona erdi, yeni bir dönemin dün yapılan törenle startı verildi.

Aslında devir teslim törenine, genel kurul üyelerinin ibra etmemesine karşın ben Hayrettin Gülgüler başkanında katılmasını bekler, Ömer Furkan Banaz ve ekibini kutlar, kapalı kapılar ardında yapılan toplantıda ise kulübün mali durumuyla ilgili açıklamalarda bulunmasını arzu ederdim.

Maaselef bu gerçeklemedi. Hatta kulübü perde arkasından yöneten, Teksaslı olduğunu her fırsatta iddia eden ekip lideri Emin Adanur ne kongrede de ne de devir teslim töreninde ortalarda yoktu. Bu beni şaşırttımı, tabii ki şaşırtmadı.

Devir teslim töreni olgun bir ortamda geçti diyebilirim. Aslında iki yıl üç aylık süre içerisinde başkanlığı devir alan Ömer Furkan Banaz’ın konuşması gayet netti. 

Ömer Furkan Banaz, “Mazbatamızı aldık. Kolları hızlı bir şekilde sıvayıp Boluspor maçına kadar yapmamız gerekenleri yapacağız.  Devir teslim süreciyle alakalı kamuoyunda Mali tablolarla ilgili bir beklenti var. Mali tablolar yasal zorunluluk gereği açıklanması gerekiyor. Aslında bugün biraz bahsedecektim ancak biraz daha süre istiyoruz. Nasıl bir tablo aldığımızla ilgili sürece hakim olmak istiyoruz. Ramazan ayından önce tabii kulübün sportif açıdan da başarı olması durumunda gerekli açıklamayı yaparız. Şu anki önceliğimiz bu sezon takımı ligde tutmak” derken hesapları inceleyebilmek için hepimizden süre istedi yeni başkan.

Aslında tam üç haftadır başkanı olmadan yönetilen Bursaspor’un şimdi yeni başkanı ve genç, dinamik bir yönetimi var. Şimdi tüm Bursalılara düşen en büyük görev bu takıma sahip çıkmak olmalıdır. 

Ömer Furkan Banaz yönetimi bugünden itibaren kollarını sıvadı.

Yeni yönetimimizin neler yapabileceklerini zaman içerisinde daha iyi gözlemleme şansımız olacaktır.

Önemli olan bay geçilen haftada Bursasporlu futbolcuların, sonradan kadroya dahil edilenlerin, sakatlıktan dönenlerin takım olma yolunda teknik direktör Tamer Tuna ile birlikte yol almış olmalarıdır.

Yeni yönetimin futbolcular üzerindeki katkısını ise ben hafta sonunda oynanacak olan Beypiliç Boluspor karşılaşmasında göreceğimize inanıyorum.

MONİCA CUİZ ÜZDÜ

15 yıl aradan sonra Bursa’yı Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde temsil eden Bursa Büyükşehir Belediyespor, gerçekten inanılmaz bir lig başlangıcı yaptı. Hem Türkiye Kupası’nda mücadele etme hakkını kazanırken, şimdiden play-off grubuna kalma, hatta ülkemizi yeni sezonda Avrupa Kupaları’nda temsil etme yolunda avantaj elde etmiş durumda, büyük sürprizler olmazsa.

Yeşil beyazlıların dün Beşiktaş HDİ Sigorta ile oynadığı maçta çok üzücü bir olay yaşandı. Claudia Monica Cuic Beşiktaşlı oyuncunun ribaunt almak için bilerek ittiği ve yere dengesiz ve kötü düşüş yaptı. Dördüncü periyotta takımını yalnız bırakan skorer Rumen oyuncu Claudia Monica Cuic oyunda yer almayınca Beşiktaş maalesef maçı kazandı. 

Ancak Claudia Monica Cuic’den bugün net olmasa da üzücü haber geldi. Bağlarda yırtık olduğu belirtiliyor. Kontrolü yapan doktor ödem nedeniyle tam tanısını koyamadı. Bir hafta sonra ödemin dağılması sonrasında ameliyat mı yoksa tedavimi diye karar verecek. 

Claudia Monica Cuic ameliyat olursa sezonu kapatmış olacak. Ancak tedavi ile iyileşme şansı olursa, Rumen oyuncu play-offlarda takımdaki yerini alabilecek.