Bursaspor, deplasmanda oynayacağı Keçiörengücü maçı hazırlıklarını Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde sürdürüyor.

Sabah 11.00’de yapılan ve 30 dakikalık bölümü basına açık olarak yapılan çalışmayı izledim.

Oyuncular, eğlenceli oyunlarla antrenmana başladı.

Eksiklerimiz yok değil var.

Milli takım kamplarında olan Namık Alaskarov ile Tuğbey Akgün yaklaşık iki haftadır çalışmalarda yok. Bu iki ismin yarından itibaren takıma dahil olması bekleniyor.

Sakatlığı henüz geçmeyen Vefa Temel ile parmağından ameliyat olan kalece Erhan Erentürk’ün tedavileri tesislerde yapılıyor.

Dizinde, dün yapılan çalışmada şişlik oluşan Thievy Bifouma ise sabah antrenmanında takımla birlikte çalışmaya katılmadı. Diğer sakat oyunculardan Massimo Bruno ile Enver Cenk Şahin takımla birlikte hem ısınmada hem de taktik içerikli çift kale maçında görev aldılar.

Bize açık bölümde aerobik toplarıyla yarı alanda yapılan maç ile, ikili gruplara ayrılarak hunilerde top taşıyıp, paslaşma ile top değiştirerek yapılan yarışmadan futbolcuların büyük keyif aldıkları gülüşmelerinden belli oluyordu.

Kadroda eksiklikler olunca teknik kadronun yardımına yine Bursaspor’un Vakıfköy Orhan Özselek Futbol Akademisi yetişti. Dördüncü kaleci olarak Berkay Kartal kadroya alınırken, kadroya dahil edilen bir başka isim ise sağ bek olarak görev yapan Hamza Baran Arıkan oldu.

Böylece Vakıfköy’ün Bursaspor’un hazinesi olduğu bir kez daha gözlerimiz önüne serildi.

HIRSIZLIKLAR BIKTIRDI

Güvenlik tedbirlerinin bugüne kadar sağlıklı bir şekilde alınmadığını Bitci Timsah Park’ta görmüştük.

Maraton tribünün önündeki döküm mazgallar malum insanlar tarafından çalınmış.

Ardından optik kablolar sökülüp götürülmüş.

Sanıyorum yaklaşık 300-400 bin TL arasında bir kayıp var. Bu rakamda inanın kulübün bir aylık personel maaşıyla eş değerde.

Ömer Furkan Banaz Başkanlığındaki Bursaspor yönetim kurulu gerekli kararı almış ve bugüne kadar sürekli ihmal edilen, alınmayan güvenlik tedbirleri için düğmeye basmış. Umarım güvenlik tedbirleri göstermelik olarak yapılmaz.

DİVAN TOPLANIYOR

Bursaspor Divan Kurulu’nun olağan toplantısı yarın Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Seminer 2 salonunda saat 18.30’da yapılacak. Bu toplantıya ise kulübün yeni yönetim kurulu üyeleri ise ilk kez katılacak.

Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder, yaptığı açıklama ile tüm divan kurulu üyelerine seslenerek, toplantıya katılmaları talip etti. Sakder açıklamasında şunlara değindi:

"Divan Kurulu Üyeliği gibi onurlu ve gururlu bir unvana sahip olan üyelerimiz maalesef geçmiş toplantılara ilgisiz kaldılar. Kulübümüzün bugün içinde bulunduğu durum itibariyle birlik, beraberlik ve bütünleşmeye ihtiyacımız olacak. Bu nedenle toplantıya ne kadar çok üyemiz katılırsa, verilecek olumlu mesajlar Kulübümüz için itici bir güç olacaktır."