Bursaspor, ligde zorlu bir periyoda giriyor.

Tehlikeli bölgeden kurtulmanın hesaplarını yapan yeşil beyazlılar, Batman Petrolspor maçından sonra zorlu bir maratona girecek.

Kolay değil.

Genç oyuncularla oynamak bu sıkıştırılmış takvim için avantaj olabilir Bursaspor için.

Çorum FK maçıyla birlikte yeşil beyazlılar zorlu bir girdaba girecek.

Çarşamba günü deplasmanda düşme hattında yer alan Sivas Belediyespor, 12 Şubat Pazar günü sahasında Amedspor, ardından da 19 Şubat’ta deplasmanda bir başka zirve adayı olan Esenler Erokspor’un İstanbul’da konuğu olacak.

Gerçekten çok zorlu bir periyoda giriyor Bursaspor.

Onun için alınabilecek her puanın büyük önemi var.

Bu zorlu bölümde ilk ciddi rakip Çorum FK.

İlk yarıda rakibimizle kafa kafaya oynarken 2-1 yenilmiştik.

Şimdi Çorum FK’nın başında Bursaspor’u çok iyi tanıyan teknik direktör Tahsin Tam olacak.

Gerçekten Cumartesi günü Bursasporlu taraftarlar çekişmeli ve zevkli geçmeye aday bir mücadeleye tanıklık edecekler.

O nedenle Bursaspor’a gönül veren herkesin takımına sadece sahaya yabancı madde atmadan, destek verecek taraftarlarına inanılmaz ihtiyacı var.

Alınacak bir galibiyet, hem başarı serisinin devam etmesine, hem de düşme hattı ile arasındaki puan farkının daha da açılmasına neden olacak Bursaspor açısından.

Takım iki gündür medyaya açık olarak çalışmalar yapıyor. Onları yakından takip ediyoruz.

Oyuncular istekli çalışıyorlar.

Hepsinin bir tek düşüncesi var o da şampiyonluk adayı rakibinden puan veya puanlar alarak, düşme hattından iyiden iyiye uzaklaşabilmek.

EREN TUNALI UMUT VERDİ

Bursaspor’un genç oyuncularından Eren Tunalı, çalışma öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Önce Batman Petrolspor maçı ile ilgili soruyu yanıtlayan Eren Tunalı, “Batman zor bir deplasmandı. 3 puana çok ihtiyacımız vardı. Hava şartları doğu bölgesinde daha zor oluyor bizim için” diyerek şunları söyledi:

“Şimdi sırada Çorum maçı var. O maçı da alıp yolumuza devam etmek istiyoruz. Tribünde ben çok daha heyecanlı oluyordum. Ama saha içerisinde düdük çaldıktan sonra heyecanımızı dindirebiliyoruz.
Performansım tam istediğim seviyede değil. Çok daha iyisini hedefliyorum. İyinin sonu yok. Her zaman daha iyisi vardır. Performansımı daha çok yükseltmeye çalışıyorum. Takım içerisinde herkesle iletişimimiz çok güzel. Takım içerisinde işler daha iyi gitmeye başladı. Ağabeylerimiz, hocalarımız herkes bizi daha ileriye taşımak için çok çabalıyorlar. Takımın içerisinde kazanmaya başlayınca her şey çok güzel ilerliyor. Bütün Bursa’nın bu mutluluğa devam etmesi için her maçımızı kazanmaya çalışacağız.''