SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP, HDP ve İyi Parti'nin önerisi reddedildi

TBMM'de CHP, HDP ve İyi Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi

Haber Giriş Tarihi: 16.03.2023 18:12
Haber Güncellenme Tarihi: 16.03.2023 18:12
https://www.lifebursa.com
CHP, HDP ve İyi Parti'nin önerisi reddedildi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda CHP, HDP ve İyi Parti'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.

Genel Kurul'da, gündem dışı konuşmalar ve grup başkanvekillerinin değerlendirmelerinin ardından siyasi partilerin gündeme ilişkin grup önerilerine geçildi.

İyi Parti'nin "deprem bölgesinde meydana gelen sel felaketi"; HDP'nin "Kızılay", CHP'nin ise "THK Üniversitesince 2016-2017 yıllarında verilen yüksek lisans diplomaları" konusunda araştırma komisyonu kurulmasına ilişkin önergelerinin ön görüşmelerinin bugün yapılması önerileri kabul edilmedi.

Genel Kurul'da, daha sonra AK Parti Grubu'nun gündem ve çalışma saatlerine ilişkin önerisi ele alındı.

Kabul edilen öneriye göre, Yaşlıların Hayatın Çeşitli Alanlarında Yaşadıkları Sorunların Araştırılarak Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Raporu ile 2022 ve 2021 Yılı Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Raporu Hakkında Dilekçe Komisyonu ile İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon Raporları, gündemin ön sırasına alındı.

Daha sonra yaşlıların, hayatın çeşitli alanlarında yaşadıkları sorunların araştırılarak alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Raporunun görüşmelerine başlandı. (AA)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.