SON DAKİKA
Hava Durumu

Kabukcuoğlu'ndan 'uzaktan eğitim' tepkisi

İyi Partili Kabukcuoğlu'ndan 'uzaktan eğitim' tepkisi: AK Parti depremi bahane ederek gençleri cahil bırakmaya, cehaleti yüceltmeye çalışıyor

Haber Giriş Tarihi: 21.02.2023 19:15
Haber Güncellenme Tarihi: 21.02.2023 19:15
https://www.lifebursa.com
Kabukcuoğlu'ndan 'uzaktan eğitim' tepkisi

İyi Parti Eskişehir Milletvekilli Arslan Kabukcuoğlu, üniversitelerde uzaktan eğitim kararına ilişkin “Eğitim, gencin sosyal sermayesini tamamlamasıdır. Hükümet ise basit bir yatak hesabıyla gençlerin geleceğini yok etmektedir. Hükümetin bu kararına şaşırdık mı? Hayır şaşırmadık. Hükümet her defasında eğitime balta vurmaktadır. Her defasında cehaleti yüceltmeye çalışmaktadır. Dünyada cehalet sayesinde kalkınmış bir ülke yoktur” dedi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk ordusu Sakarya'ya çekilirken dahi Maarif Kongresi'ni topladığını kaydeden Kabukcuoğlu, "AK Parti ise depremi bahane ederek tüm ülkede gençleri cahil bırakmaya çalışmaktadır" değerlendirmesini yaptı.

İyi Parti Eskişehir Milletvekilli Arslan Kabukcuoğlu, üniversitelerde uzaktan eğitim kararıyla ilgili TBMM’de basın toplantısı düzenledi. YÖK’ün 11 Şubat 2023 tarihinde örgün eğitimin uzaktan eğitim olarak devam etmesi yönünde karar aldığını hatırlatan Kabukcuoğlu, böylece tüm Türkiye’de, yükseköğrenim yurtlarına depremzedelerin yerleştirilmesinin düşünüldüğünü belirtti.

"Ülkemizi yönetenler 100 yıl önceki dünyadan maalesef daha geri bir görüşe sahipler" 

"Türkiye’de durum atom bombası atılmasından daha mı kötü" diye soran Kabukcuoğlu, 2. Dünya Savaşı'nda Hiroşima’ya atılan atom bombasından 1 ay sonra Japonya hükümetinin eğitime devam etme kararı aldığını vurguladı. Kabukcuoğlu, "Ülkemizi yönetenler 100 yıl önceki dünyadan maalesef daha geri bir görüşe sahipler" dedi.

Deprem bölgesindeki vatandaşların memleketlerine yakın olan öğrenci yurtlarını tercih edeceğini ifade eden Kabukcuoğlu, "Deprem yöresinde okuyan 337 bin öğrencimiz bir yana, deprem yöresinden olup da başka şehirlerde okuyan 300 bin gencimizin ne yapacağı düşünülmemiştir. Deprem bölgesindeki imkanların sınırlılığı ortadayken, deprem bölgesine gelmek zorunda kalan 300 bin gencimizin durumu dikkate alınmalıdır" diye ekledi.  Alternatifi olmayan durumlarda uzaktan eğitimin gerekli olduğunu pandemi örneğini vererek anlatan Kabukcuoğlu, "Deprem nedeniyle uzaktan eğitim tercihi hükümetin eğitime ne kadar şaşı baktığının belirtisidir" değerlendirmesini yaptı.

"Hükümet basit bir yatak hesabıyla gençlerin geleceğini yok ediyor"

Kabukcuoğlu, "Konunun uzmanları, ‘eğitim sadece mesleki yeterliliğin gelişmesi için değil, aynı zamanda gençlerin gelecekteki kimlik, kişilik ve duygusal ihtiyaçlarını karşılama alanıdır’ demektedirler. Eğitim, gencin sosyal sermayesini tamamlamasıdır. Hükümet ise basit bir yatak hesabıyla gençlerin geleceğini yok etmektedir. Hükümetin bu kararına şaşırdık mı? Hayır şaşırmadık. Hükümet her defasında eğitime balta vurmaktadır. Her defasında cehaleti yüceltmeye çalışmaktadır. Dünyada cehalet sayesinde kalkınmış bir ülke yoktur" diye konuştu.

"Tek adam rejiminin ülkemizi getirdiği nokta budur"

850 bin kişilik kapasitesi bulunan yurtlara, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasına göre 250 bin depremzede yerleştirildiğine dikkat çeken Kabukcuoğlu, "AK Parti hükümetinin, tek adam rejiminin ülkemizi getirdiği nokta budur. Attığı taş, ürküttüğü kurbağaya değmemektedir" dedi.

"Hükümet tek düze cahillik konusunda kararlı"

Kabukcoğlu, "Hükümet tek düze cahillik konusunda kararlıdır. Bazı vakıf üniversiteleri yüz yüze eğitime hazır olduklarını söyledikleri halde, öğrenciler yüz yüze eğitim almak istediklerini söyledikleri halde hükümet bunlara engel olmaktadır. Hükümet, imkanları olan üniversitelerin çalışmasını durdurmaktadır” dedi. (ANKA) 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.