SON DAKİKA
Hava Durumu

Kılıçdaroğlu 'gençlere sözüm var' diyerek seslendi

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu seçimin kaderini gençlerin ve kadınların değiştireceğini söyledi. Kılıçdaroğlu, gençlerin özgürlüğünün iktidar tarafından engellendiğini kaydederek "Gençler size sözüm var istediğiniz gibi tweet atın. Size özgürlüğü vereceğim" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 10.05.2023 18:24
Haber Güncellenme Tarihi: 10.05.2023 20:24
https://www.lifebursa.com
Kılıçdaroğlu 'gençlere sözüm var' diyerek seslendi

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Alın terinden yana değişime hazır mıyız? Gençlerin hakkını hukukunu korumaya hazır mıyız? Siz hazırsanız Bay Kemal de hazır.

Bir, kesinlikle KPSS'de mülakat bitecek. İki köy okullarını açacağız, 100 bin atama yapacağız. Sosyal güvenlik primini devlet ödeyecek. Dolayısıyla hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir düzeni getireceğiz.

Kütahya, kadim bir şehrimiz. Emeklilere de sözüm var. Bayramda asgari ücret kadar verin dedim. Allah nasip eder sizlerin oylarıyla cumhurbaşkanlığına oturduğumda 15 bin liralık bayram ikramiyesini hesaplarında görecek.

Şimdi diyorlar ki parayı nereden bulacaksın? 27 buçuk yıl devlette hizmet ettim. Bütün bürokratik hayatımı araştırdılar, toplu iğne ucu kadar bir şey bulamadılar. Çünkü Bay Kemal kul hakkı yemez.

Yiye yiye doymadılar. Soyulan bir devlet değil, kendi vatandaşına hizmet eden bir devlet istiyoruz. Sosyal devlet olsun diyoruz. Beşli çetelere hizmet eden bir devlet değil. Sen beşli çeteler için çalışyorsun Bay Kemal vatandaş için çalışıyor.

Adaletin olmadığı bir toplumda huzur olmaz. Adalet sadece mahkeme salonlarında değil, çalışan üreten herkes kazanacak.

Gençler sizin için çalışacağım. Ben mütevazi Çankaya'ya gideceğim ve orada oturacağım. Ben onlar gibi değilim ben sizler gibiyim. Benim mutfağımı da biliyorsunuz, mütevazı bir evdeyim.

Sizin gibi yaşadığımız zaman vatandaşın derdine çare üretebiliriz.

Taş atanlar korkularından atıyorlar. Yiğit adam taş atmaz. Yiğit adam gelir çıkar karşıma, dünya kadar televizyon var. Çıkar tartışırız. Cesaret ister. Bay Kemal'in önüne çıkmak için kul hakkı yememek lazım, yolsuzluk yapmamak lazım.

Size rakam vereyim, asgari ücret 8 bin 500 milyonlarca kişi açlık sınırının altında para kazanıyor. Türkiye'nin kaynakları birilerine peşkeş çekiliyor.

'Kemalim çalmaz' diyor, böyle bir şey yöremizde töremizde yok zaten.

Seçimin kaderini gençler ve kadınlar değiştirecek. Gençler size sözüm var istediğiniz gibi tweet atın. Size özgürlüğü vereceğim.

Sandığa giderken bayram havasında gidin. Bayram havası içinde oyunuzu kullanın.

Kul hakkı yemem kul hakkı yedirmem. Onlar böyle bir şey söylüyor mu?

Siyasete girip de zenginleşenler bilin ki malı götürüyorlardır. Nereye götürürse götürsünler Bay Kemal getirecek.

Beşli çeteler beni sevmezler, türlü iftiralar atarlar. Ben o 418 milyar doları son sentine kadar geri alacağım ve bu millete vereceğim. Hayatımda soğanın bu kadar pahalı olacağını hiç düşünmemiştim. Böyle bir devlet, böyle bir ekonomi anlayışı var mı? Ama yeni bir Türkiye'yi gençler ve kadınlarla birlikte inşaa edeceğiz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.