SON DAKİKA
Hava Durumu

Kılıçdaroğlu, Türk Tabipleri Birliği heyetini kabul etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi 2. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten ve beraberindeki heyeti kabul etti.  Heyet, Kılıçdaroğlu'na TTB’nin bugüne değin yürüttüğü mücadelelerin aktarıldığı “Kazanımlarımız” kitabı ve konuyla ilgili bir dosya sundu.

Haber Giriş Tarihi: 18.11.2022 14:51
Haber Güncellenme Tarihi: 18.11.2022 14:51
https://www.lifebursa.com
Kılıçdaroğlu, Türk Tabipleri Birliği heyetini kabul etti

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bugün parti genel merkezinde TTB Merkez Konseyi II. Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten, Merkez Konseyi üyesi Dr. Adalet Çıbık ve Dr. Kazım Doğan Eroğulları ile Hukuk Bürosu’ndan avukat Verda Ersoy’un  yer aldığı TTB heyetini kabul etti.

Kılıçdaroğlu’na İşçi Sendikaları, Esnaf-Sanatkâr ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba  eşlik etti.

Görüşmede TTB heyeti; Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın haksız, hukuksuz ve antidemokratik bir şekilde tutuklandığını dile getirdi. Heyet, Fincancı’nın serbest bırakılması ve TTB başta olmak üzere meslek örgütlerine yönelik baskılara karşı önümüzdeki dönem yürütülecek mücadele hattı üzerine aktarımlarda bulundu.

Türkiye’deki sağlık ortamının sorunları hakkında da bilgi veren heyet, TTB’nin bugüne değin yürüttüğü mücadelelerin aktarıldığı “Kazanımlarımız” kitabı ve konuyla ilgili bir dosyayı da Kılıçdaroğlu’na sundu. CHP heyeti de TTB ile dayanışma içinde olacaklarını iletti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.