SON DAKİKA
Hava Durumu

'Türk esnaf bulamadık ki ‘Hayırlı işler’ diyeyim'

Sinan Oğan Gaziantep'te konuştu: Türk esnaf bulamadık ki geçerken Türk esnafa ‘Hayırlı işler’ diyeyim

Haber Giriş Tarihi: 08.05.2023 20:42
Haber Güncellenme Tarihi: 08.05.2023 20:42
https://www.lifebursa.com
'Türk esnaf bulamadık ki  ‘Hayırlı işler’ diyeyim'

Ata İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Gaziantep’te; “Gaziantep’te yaptığımız esnaf ziyaretinde, bu memleketin adeta işgal edildiğini üzülerek gördüm. Türk esnaf bulamadık ki geçerken Türk esnafa ‘Hayırlı işler’ diyeyim. Sayın Genel Başkanım Ümit Özdağ, yıllardır bunu televizyonda söylüyor. Gaziantep işgal altındadır. Maalesef ki şu ana kadar buna kimse inanmıyordu. Ama artık mızrak çuvala sığmıyor. Ülkemiz adım adım işgal ediliyor” dedi.

Ata İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, bugün Gaziantep’te yurttaşlara seslendi. Oğan, şöyle konuştu:

"Gaziantep işgal altındadır"

“Gaziantep’te yaptığımız esnaf ziyaretinde, bu memleketin adeta işgal edildiğini üzülerek gördüm. Türk esnaf bulamadık ki geçerken Türk esnafa ‘Hayırlı işler’ diyeyim. Sayın Genel Başkanım Ümit Özdağ, yıllardır bunu televizyonda söylüyor. Gaziantep işgal altındadır. Maalesef ki şu ana kadar buna kimse inanmıyordu. Ama artık mızrak çuvala sığmıyor. Ülkemiz adım adım işgal ediliyor. Ne zamana kadar buna sessiz kalacağız? Bu ülke adım adım işgal edilirken daha ne kadar susacağız? İşte size fırsat geldi. Bu sandıklar referandum olacaktır. Sığınmacılar gitsin diyorsanız 1 oy Zafer Partisi’ne, 1 oy Sinan Oğan’a vereceksiniz.

"Türk milletini asla seçeneksiz bırakmadık, bırakmayacağız"

Gaziantepliler, bu seçim 100. senenin seçimi. Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyeti kuruşunun 100. senesi. Bu seçimde biz, bir yandan Gazi Meclis’imize Zafer Partisi milletvekillerini yollayacağız. Ama öte taraftan Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğuna sizi göndereceğiz. Elbette, Türk oyunu, Türk’ü göndereceğiz. Size diyorlar ki önünüzde iki seçenek var. Ya Kandil Dağı’na oy vereceksiniz ya da domuz bağına. Ata İttifakı, Zafer Partisi, Ümit Özdağ, Sinan Oğan diyor ki ‘Türk milletini asla seçeneksiz bırakmadık, bırakmayacağız. Türk milletini, Kandil Dağı’yla domuz bağı arasına sıkıştırmayacağız. Gaziantep’in yetiştirdiği en kıymetli isimlerden, Türkiye’nin gurur duyduğu sayın Prof. Dr. Ümit Özdağ başka bir yerden aday olmadı. İsteseydi Ankara’dan, İstanbul’dan aday olurdu. Ama dedi ki ‘Ben hemşehrimin yanında olacağım.’”

Oğan’ın “Gaziantep’teyiz ve gelenek bozulmadı. Ne diyoruz?” dediği gençler, ‘İlk oyumuz size’ diye yanıt verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.