Kırşehir'de 36’ncı Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında, söyleşi ve imza gününe katılan ve programda mikrofonu bozulan tarihçi ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, "Ahiliği anlatmak için geldiğimiz Kırşehir’de mikrofonumuz bozuluyor. Ben program öncesi sizleri uyarmıştım. Mikrofonum bozulursa sinirlenirim demiştim. Bu işler, kanun nizam yazmakla olmuyor" diyerek tepki gösterdi.

18- 24 Eylül tarihleri arasında 36'ncı Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Prof. Dr. Ortaylı Kırşehir’e geldi. Cacabey Meydanı’nda gençlik söyleşisine katılan Ortaylı, ahilik ile ilgili bilgiler verirken mikrofonu bozuldu. Ekipler arızayı gidermek için uğraşırken yerine getirilen mikrofon da çalışmayınca Ortaylı, "Bak bu çocukları yetiştirmiyorlar. Bu olmayınca olmuyor. Kanun nizam yazmakla usul erkan bilmekle olmuyor bu işler. Hayret bir şey... Bizim okulda, lisede olurdu böyle şeyler. Amatörce yapılır, çalışmazdı. Program öncesi söyledim sizlere. 'Mikrofonum bozulursa ben çok sinirlenirim' dedim. Lafım kesiliyor, ne dediğimi bilmiyorum" dedi.

Türk-İş Başkanı'ndan asgari ücret tepkisi: Zam yapmayın Türk-İş Başkanı'ndan asgari ücret tepkisi: Zam yapmayın

Programın moderatörünün 'Hocam ben hallediyorum' sözlerine ise Ortaylı, "Edemezsin, sen de halledemezsin. Bitti bu iş. Ahiliğe hiç yakışmıyor" ifadelerini kullandı. (DHA)