Hani atalarımız hep söylerler, gençlere sürekli öğüt verirken, "Kılavuzunuz karga ise burnunuz boktan kurtulmaz" diyerek.

Ali Akman, şimdiden cin olmadan adam çarpmaya başlamış bile.

Herhalde onu yere göğe koyamayan dopingci futbolcu eskisi amcası Ayhan Akman'dan aldığı talimatlar doğrultusunda doktor raporu almış ve Vakıfköy Orhan Özselek Futbol Akademisi'ndeki antrenmanlarına katılmıyormuş.

Bir röportajı yayınlanmış Ali Akman'ın bir kuruluşta.

Ona forma şansı vermeyen hatta yerine onun iki katı yaşındaki Yevyen Seleznov'u aldıran teknik direktör Yalçın Koşukavak hocasını yere göğe koyamamış.

Hatta onun gelişmesi için büyük katkı koyan, U 15 takımında oynarken, teknik direktörlüğünü yapan Mustafa Er'i unutmuş mu yoksa, defterinden mi silmiş çözemedim.

Şayet Ali Akman'da zerre kadar spor ahlakı olmuş olsaydı, kendisini bu günlere getiren alt yapıdaki yaş grubu teknik direktörlerine, hatta bu sezon ona sonsuz güvenen teknik direktör Mustafa Er'e kuru da olsa ahlak gereği teşekkür ederdi.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün de söylediği gibi, "Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklasını severim" dediği gibi bende dürüst olanı çok seviniyorum.

Bu röportajı sonrasında, bugüne kadar gerek televizyon programlarında methiyeler düzdüğüm, her yazımda öve öve göklere çıkarttığım Ali Akman'ı hiç tanımamışım. Gerçekten o da amcası Ayhan Akman gibi doğduğu ve büyüdüğü Bursa kentine sırtını dönen birisi olmuş.

Ona verilen emeklere Bursaspor Kulübü Genel Kurul ve Divan Kurulu üyesi olarak hakkımı helal etmiyorum. İnanın hiçbir genç futbolcu için aklımdan kötü söz geçirmemiştim. Dilekte bulunmamıştım. Onun içinde bulunmayacağım.

Allah'ım gerektiği dersi şu spor ahlakı olmayan, menajerinin kuklasına dönen Ali Akman'a vereceğinden inanın hiç şüphem yok.

Bursaspor'dan ah alıp giden herkesin gittikleri takımlarda nasıl hüsrana uğradıklarına meslek yaşamımda hep şahitlik ettim.

Ali Akman'ı da göreceğiz.

Bu benim Ali Akman ile ilgili son yazımdı.

Yolu açık değil, karanlık ve kapalı olsun diyerek noktayı koyayım.

TUZLA MAÇI ÖNEMLİ

Bursaspor, pazartesi akşamı saat 19.00'da bu sezon play-off maçları sonrasında TFF 1.Ligi'ne yükselen İstanbul'un bir başka temsilcisi Tuzlaspor'u konuk edecek Timsah Arena'da.

Hava şartları iklim uzmanlarına göre çok kar yağışlı olacağı belirtiliyor.

Hava uzmanların belirttiği gibi kar yağışı yoğun olursa, sanıyorum bu mücadele ileri bir tarihe ertelenir, TFF tarafından.

Bana göre ertelenme kararı ise Bursaspor'un lehine olur. En azından covid ve sakatlıklar sonrasıyla 12, cezalı bir oyuncusu nedeniyle tam 13 oyuncusundan yoksun olmayacak.

Sadece sarı kart cezalısı olan kaptan Özer Hurmacı, şayet maç ertelenirse görev yapamayacak.

Diğerleri ise onayabilecek.

Bu Bursaspor için bir avantaj olabilir.

En azından ertelenme takımın toparlanabilmesi için avantaj olabilir.