Bursaspor Kulübü olağanüstü genel kurulu kararı aldı.

Ben Ömer Furkan Banaz yönetiminin aldığı genel kurul kararlarını normal karşılamaya başladım.

Adnan Batır arkadaşım aramasına rağmen dönüş yapmayan Ömer Furkan Banaz, Olay gazetesinden Emre Kurtbay arkadaşımıza neden kongre kararı aldıkları konusunda konuşmuş.

İnanın istifa kararını aldıkları cümleleri okuyunca gerçekten ‘Bunlar sudan bahaneler’ demek geldi.

Bursaspor’un 60 yıllık mazisinde ne başkanlar gelip geçti.

Bursaspor’u nereden nereye taşıdılar.

Bir doktor maaşıyla Bursaspor’u Süper lige taşıyan Doktor Muzaffer Baştaymaz’dan günümüze kimler gelip geçti.

Ancak hiçbiri görevi bırakmak için böylesine birbirinden ilginç bahaneler üretmedi.

Hatırlıyorum, takım 15-20 oyuncu almış, sonuçlar iyi gitmeyince tarihi Atatürk Stadı tribünlerinden dönemin başkanına inanılmaz hakaretler ve tezahüratlar yapıldı. Hem de kaç dönem inanın burada dönem dönem saymakla bitmez.

İnanın onlar istifa etmediler.

Görevlerine devam ettiler. Tabii kırgın bir şekilde.

Mesela Ömer Furkan Banaz Başkan istifa nedeni olarak şunları söylemiş; “Bizim açımızdan uzun soluklu 15 ay oldu. Hem para, hem zaman harcıyorsun üstüne küfür yiyorsun. Daha önce de yaşadık iki kez. Hazmedemediğimiz hususlar oldu. Olağanüstü kongre kararı aldık, kimse aday çıkmadı. Devam eden süreç ne kadar sancılı da olsa nihayete eren durum oldu. Son maçta istifa sesleriyle, maçın ardından özel hesaplara uygunsuz yazı yazanlar çok oldu. Karar, Bursaspor için hayırlısı olsun. Umarım gönlümüzün rahat edeceği bir aday çıkar. Başkan adaylığı için ismi geçen Ekrem Senal’ın yanı sıra eski başkanlardan Recep Günay’ın da kendisini arayıp kulübün son durumuyla ilgili bilgi aldı.

Aslında Ekrem Senal’ın başkan olmasını isteyen ilk isim duyumlarıma göre Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş. Ömer Furkan Banaz’dan öncesinde de ona teklif götürüldüğünü Bursaspor ile ilgili olan herkes biliyor.

Eski başkanlardan Recep Günay ise kulübün son durumuyla ilgili bilgi almıştır. Sanıyorum o başkanlığa soyunacak gibi durmuyor. Mudanya sırtlarında Bursaspor eski futbolcular adına ağaçlar dikerek Bursaspor Ormanı oluşturmakla meşgul.

Şimdi kongre heyecanı bir daha başladı 11 aylık dönem için.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder, “Bursaspor Kulübü derneği tüzüğünün ilgili 16/17 ve 17/A  maddeleri gereğince Başkan adaylarının Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve TFF Delege Kurulu listelerini ve Bağımsız Denetleme Kurulu üyelerinin yine tüzüğün  24/1 maddesi gereğince 10 Haziran Cumartesi günü  15.oo /17.oo saatleri arasında Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerinde Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu’na teslim etmeleri gerekmektedir” diyerek uyarıda bulundu başkan adaylarına.

Tabii çıkarsa.

Başkanımız, yönetimiz hazır’ diyenlerin kapa kapı dolaşarak başkan aradıklarını maalesef üzülerek duymak ben kahrediyor.

MİNİ VOLEYBOL ŞÖLENİ

Cengiz Göllü Voleybol Salonu ve Atıcılar Çok Amaçlı Spor Salonları Voleybol İl Temsilciliği’nin düzenlediği Mini Voleybol Şölenine ev sahipliği yapıyor.

2013 doğumlu olan yani yaşları 9 ile 10 arasında değişen minikler, ilk kez resmi maçta oynamanın heyecanlarını yaşıyorlar. Cengiz Göllü’deki 2013 doğumluların turnuvasında torunum Elfin Ela oynayınca maçları gerçekten büyük keyif alarak takip ettim.

Salon içerisinde miniklerin, tribünlerde ailelerinin heyecanları gerçekten görülmeye değerdi. Özellikle 11 ve 12 yaş gruplarındaki kızlarımızın mücadeleleri gerçekten parmak ısırtacak kadar güzeldi.

Çalışmalarda harika oynayanların resmi hakemlerin görev yaptığı maçlardaki hataları onların gelecekte iyi birer sporcu olacaklarının en güzel işaretiydi.

Hele hele ilk resmi maçları kaybeden miniklerin göz yaşları herkesi üzdü diyebilirim.

Sonuç olarak yüzlerce miniğe maç heyecanı yaşatan, organizasyonda Voleybol İl Temsilcisi Aliihsan Gözü olmak üzere, minikleri bu maçlara hazırlayan tüm antrenörleri herkesi canı yürekten kutluyorum.

Ben Bursa’da kadın voleybolunun gelecek bu yeni nesil ile daha da güçleneceğine, Bursa’da yeni kulüplerin kurulacağına inancım tam.