Emin Adanur liderliğindeki Bursaspor yönetim kurulu gerçekten inanılmaz bir işe imza attı.

İnanılmaz diyorum. Gerçekten inanılmaz.

Hiç kimsenin desteği olmadan, sadece ve sadece Hayrettin Gülgüler'in başkan olduğu ve Emin Adanur'un liderliğini yaptığı yönetim bu görkemli işe imzasını attı.

Neden diyenler bile çıkabilir.

Öncelikle eski başkanlar, yöneticiler, hatta futbolcuların transferleriyle ilgilenen yöneticiler, tahtanın açılmaması için inanın Emin Adanur'dan daha çok çalıştılar.

Her zaman olduğu gibi Emin Adanur Tahtanın açıldığını yine attığı twett ile hepimize duyurdu.

Bu olağanüstü bir işti.

Tüm Bursasporluların ayakta Emin Adanur ve ekibini alkışlaması gerekiyor.

Ancak teknik direktör Mustafa Er'in düzenlenen basın toplantısında, "8-11 oyuncu alacağız. Bunların beşi altısı yabancı olacak" sözleri benim içimi kararttı.

Mesut Mestan dönemi hemen aklıma geldi.

Lige iyi başlayan bir Bursaspor vardı.

Şimdilerde tahtanın açılmaması, Bursaspor'un puan cezası alması için uğraşan menajerlerin oyuncularının 17'si kadroya dahil olmuştu. Aslında 5-6 isimle lige çıkacakken, yapılan rekor transferlerle sadece yerimizde saydık ve Süper Lige çıkamamıştık.

Şimdi aynı transfer hataları tekrarlanacak diye gerçekten çok üzülüyorum.

Gerçekten menajer oyunlarına düşmeden, borcu yükseltmeden yeterli oranda transfer yapılması çok isabetli olur.

En azından Bursaspor olarak, öz kaynağımız olan Vakıfköy Futbol Akademisi'nin pırlantalarını yine vitrine koyalım. Onların önlerini tıkamayalım diye düşünüyorum. Gerçekten çok oyuncu alınacaksa, bu gençleri gözümüzün önünde olan Bursa takımlarına gönderelim. En azından yakından takip etme ansımız olur.

Belki bu satırları okuyanlardan bana kızacaklar olacaktır.

Herkesin, "Yeter artık. Üç yıldır TFF 1.Lig'de oynamaktan bıktık. şampiyon olduğumuz yerimize dönelim" dediğini de duyar gibiyim.

Emin Adanur, teknik direktör Mustafa Er, scout ekibinin isabetli kararlar vereceklerinden hiç şüphem yok.

Tek endişem geçtiğimiz yıllardaki gibi işe yaramayan isimlere milyonları saçmak.

HÜRSOY TEKNİK DİREKTÖR

Teknik Direktörümüz Mustafa Er, bu sezon basın toplantılarına kendisinin katılmak istediğini söylemişti. Ancak kurs zamanı gelmemesi nedeniyle bir sıkıntı yaşanıyordu. Ligin başlamasına kısa süre kala bu sorununda çözümlenmesi çok güzel oldu.

Mustafa Er, bu sorunu Bursaspor'da birlikte oynadıkları bir başka isim olan Hüseyin Hürsoy ile çözmüş. Hüseyin Hürsoy da Bursaspor'un teknik ekibine dahil oldu.

'Hayırlısı olsun' demek gerekiyor.