Kovit'ten evde karantinada olunca Bursaspor'un Antalya Belek Titanic Deluxe Golf Resort oteldeki kampını ve antrenmanları izleme şansını maalesef bulamadım.

Ama her şeyin başının özellikle şu kritik günlerde, insan sağlığı olduğunu bir kez daha anladım.

Ancak sağ olsun lifebursa.com'dan arkadaşlarımız Adnan Batır ile kameraman Murat Demir'in canlı yayınlarıyla takımı sanki Belek'te izliyormuş gibi olmanın da mutluluğunu yaşadım.

Bursaspor, Belek'teki kampın dördüncü gününü geçiriyor.

İlk yarıda sakatlanan ve zorlu bir ameliyat geçiren Vefa Temel burada düz koşularını sürdürüyor. Bursaspor'un en büyük şanssızlığı ise Kaptan Özer Hurmacı bu sezon içerisinde yapılan üçüncü hazırlık kampında da takımla birlikte sakatlığı nedeniyle tam olarak katılamaması ikinci yarı için büyük kayıp.

Ramazan Keskin'in sakatlık yaşadığını ve MR çekildiği öğrendik. Bir de takımın tecrübeli isimlerinden Recep Aydın'ın takımdan ayrılmak istemesi ister istemez akıllara hemen transfer tahtasını getiriyor.

Ancak basın toplantısında teknik direktör Mustafa Er'in de açık yüreklilikle "Transfer tahtasında maalesef çok geç kaldık. Bütün takımlar, yurt içi ve dışında takım değiştirdi. Gelmek isteyenler bile takımlarında kalmak istiyor" demesi benim içimi bir kez daha acıttı.

Bursaspor ve Bursa kenti olarak siyasilerimizle birlikte sınıfta kalmayı başardık. Bu nedenle emeği olan herkesi canı yürekten kutluyorum.

Ne yapalım biz Bursasporlular böyle sıkıntılara alıştık.

Yine aynı kendi gençlerimizle ligin çok sert geçmeye aday ikinci yarısında, kadrosunu güçlendiremeyen Bursaspor, Eskişehirspor ile birlikte mücadele verecek.

Bütün takımlar transferlerini yaptılar.

Kadrolarını gerçekten güçlendirdiler.

Süper Lig hedefi içerisinde olan Adana Demirspor, Yılport Samsunspor ve birçok iddialı takım yerli ve yabancı transferleri yaptılar.

Bizde ise maalesef tık yok.

Olmasını da beklemiyoruz.

Çünkü tahtanın açılması için 47 Milyon TL, yani eski parayla 47 trilyon gerekiyor. Bu rakam Başkan Erkan Kamat ve yönetiminin boyunu çok çok aşar. Kenti yönetenlerden de beklenen hamleler gelmeyince gerçekten gençlerimizle yola devam edeceğiz.

Allah'tan Vakıfköy denilen bir kaynağımız var.

Oradan yeni yeni isimler takıma katılıyor.

Bakıyorum Antalya Belek kampına dahil edilen iki üç isimde takımla bütünleşmesini görmek mutluluğumuzu arttırıyor.

Tamam gençlerimiz yine babaları yaşlarındaki oyunculara karşı yürekleriyle gereken mücadeleyi vereceklerdir.

Bu gençlerin bana göre tek dez avantajı, onları daha yüreklendirecek olan Bursaspor sevdalısı taraftarların tribünlerde olmamasıdır. Onlar gerçekten orada olsalardı ben inanıyorum ki ilk yarıda 27 puan yerine 30-35 puan toplamış olurduk.

BAŞKAN KAMAK BELEK'TE

Bursaspor Kulübü başkanı Erkan Kamat dün akşam Belek kampına katıldı. Hatta sabah yapılan çalışmaya gelmemesi dikkatimi çekti.

Yorumlardan anladığım kadarıyla menajer Adil Cenkçiler ve Futbol Şube Sorumlusu Şenol Tosun ile birlikte otelde bir toplantı yapmasıydı. Bu toplantıdan nasıl bir sonuç çıkacak, doğrusu merakla bekliyorum.

Keşke olumlu bir sonuç ortaya çıksa diye içimden geçiriyorum.

Ancak Mustafa Er'in 'Tahtanın açılması için çok geç kaldık. Her oyuncu yerini buldu. Biz kimse ile görüşme dahi yapamadık' sözleri kafamı kurcalıyor.