Bursaspor ligde hızlandırılmış haftaya girdi.

Hem de kaderinin çizileceği bir haftada.

Recep Günay yönetiminin ulusal lisans alamaması nedeniyle 3 puanı silinen ve 11 Puanla ligin dibine demir atan Bursaspor da futbolcular kulübün geleceğini belirleyecek maçlara çıkacaklar.

İlk maç Yüzüncüyıl Atatürk Stadyumu’nda 31 Ocak Cumartesi günü saat 14.00’de Nazilli Belediyespor ile.

Mutlak kazanılması gereken bir maç.

Ardından üç gün sonra ise bir başka kritik sınava çıkacak yeşil beyazlılar.

Bu kez rakipleri kendisi gibi tehlikeli bölgede yer alan takımlardan birisi olan Altınordu.

Sonrasında ise sahasında orta sıralarda yer alan İstanbul temsilcisi Beyoğlu Yeniçarşıspor’u konuk edecek.

Evet;

Bu üç maç Bursaspor’un ligdeki durumu belirleyecek.

Alınacak 9 puan hem futbolcuların güvenini getirecek.

Hem de takımın gol yükünü çeken çift sarı kart cezası nedeniyle toplam 7 maç cezası olan Çağatay Yılmaz’ın cezası azalırken takımın savunmanın sağında görev yapan Eren Tunalı, ile kaleci Talha Yakın yeniden takıma dönebilecekler. Forvette görev yapan Mustafa Genç’in ise bir maçlık cezası kalacak.

Bir de Beyoğlu Yeniçarşıspor maçıyla birlikte Bursaspor’a Diyarbekirspor AŞ maçında yaşanan olaylar nedeniyle PFDK tarafından verilen iki maçlık ceza da sona ermiş olacak.

Tamamen dolu tribünler altında oynanacak maçta takımın motivasyonunun daha da yukarıya çekecektir.

Önemli olan genç futbolcular yarınki Nazilli Belediyespor maçından 3 puanla ayrılabilsinler.

Teknik Direktör Ümit Şengül, Vakıfköy İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde yapılan son çalışma öncesinde düzenlediği basın toplantısında önemli mesajlar verdi,

Şengül, “Yarın oynayacağımız maçı ne yapıp edip lehimize çevirmemiz gerekiyor. Kazanmamız gereken bir müsabaka, bunun savaşını vereceğiz sahada. Mücadele eden arzulayan isteyen bir Bursaspor olacak sahada. Dilerim skor da lehimize olur, güzel bir başlangıç yaparız ve devamını getiririz. Yönetim de üzerine düşeni yapmaya çalışıyor. Ligin son maçına kadar Bursaspor'u yaşatmak için bu ligde tutmak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Bursaspor Kulübü yıllarca Süper Lig'de oynadı. Herkesin konuştuğu bir taraftar grubu var. Ölüyü dirilten bir taraftar grubumuz var. O taraftarımıza da ihtiyacımız var. Oyuncularımızı teşvik edici destekler bekliyoruz” dedi.

Bu arada unutmadan belirteyim, bu akşam 19.30’da Özlüce’ye gelen taraftarlar futbolculara güvenlerini belirttiler. Bu da takımın moralini daha da yukarıya çektiğine inancım tam.

Her şeyi yarın sahada hep birlikte göreceğiz.

HAKEM BELİRLEYİCİ OLMASIN

Bursaspor’un kritik Nazilli Belediyespor sınavının hakemi Konya Bölgesi’nden Ramazan Doğanay. Yeşil beyazlıların bu sezon ve geçtiğimiz sezon maçlarında görev yapmamış. İlk kez Ramazan Doğan Bursaspor’un maçında ilk kez düdük çalacak.

Tek dileğim maçın sonunu belirleyen ismin hakemin olmaması.