Bursaspor’un 8 günlük Antalya kampı bugün yapılan çalışma ile sona erdi.

Gerçekten Bursaspor tarihinin futbolcu kadrosunun azlığı nedeniyle en kötü, yönetimin terk etmesiyle yapayalnız geçirilen kamp dönemi oldu.

Son gün teknik direktör Tamer Tuna arkadaşlarımızın sorularını yanıtlarken, “Buraya kariyerimde yeni başlangıç yapmak, Bursaspor’u Süper Lige taşımak için gelmiştim. Ama yalanlarla karşılaştık” sözü benim yüreğimi burktu.

Aslında acı olan nedir biliyor musunuz, bir takım kampa 13 oyuncu ve 4 kaleci ile gidiyor.  Ramazan Keskin ve Eren Güler’in sakatlıklarının ciddi olduğunun altını çizen Tamer Tuna, Vakıfköy’den gelen 5 oyuncu ile çalışmaları yapabildiklerini belirtti.

Hani Bursaspor’a burun kıvıran belediye başkanları, milletvekilleri, sanayiciler, iş insanları BTSO, SİAD yöneticileri onlarca sanayi bölgesinin fabrikatörleri siz bu durumu, anlatılanları hiç düşündünüz mü merak ediyorum.

Gerçekten Bursaspor’un bu krizden çıkması için, Bursa’daki herkesin taşın altına elini sokması gerekiyor.

Tamer Tuna, “Burada bizler yapa yalnız kaldık. Biz 4 oyuncu ile anlatık. 1 oyuncu da gelmek istiyor. Maliyetleri yüksek değil. Bütçemize yük getirmeyecek arkadaşlardı. Tahtanın açılması ise öyle çok büyük rakamlar değil. Ben çalışmaların olduğunu biliyorum.  Önümüzde 5 günlük süremiz var. Ancak tahta açılmazsa hep birlikte Bursaspor olarak çok sıkıntılı günler yaşarız” sözleri çok düşündürücü.

SORUNLAR ÇOK BÜYÜK

Bursaspor’u önce görevdeki yönetimin finansını sağlayan Emin Adanur, sonrasında yönetimin istifası öyle sıkıntılı duruma soktu ki çöz çözebilirsen.

Hani atalarımız derler ya, “Bir delinin kuyuya attığı taşı 40 akıllı çıkartamaz” diyerek.

Bursaspor’da aynen bu durum yaşanıyor.

Kongre tarihleri 20-27 Şubat olarak ilan edildi. Yani 8 Şubat’ta bitecek ara transfer döneminden sonra.

Hani seçilecek yeni yönetim, bir anlamda içi tamamen boşaltılmış bir takımla karşı karşıya gelecek.

Böyle içi boşaltılmış, oyuncuları yok pahasına elden çıkartılmış bir takıma başkan adayı çıkar mı? bilemiyorum.

Ancak başkan adayı çıkmazsa Hayrettin Gülgüler ve yönetimi tüzük gereği göreve devam edecek.

Hayrettin Gülgüler, ben yapamıyorum deyip kulübün anahtarını daha önceki yıllarda olduğu gibi Vali beye verirse, atanacak kayyum ile takım sezon sonuna kadar yönetilebilecek.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder şu sıkıntılı günlerde başkan adayı bulabilmek için yoğun bir gayret içerisinde. Birçok insanla görüşüyor.

Sosyal medyada isimler dolaşıp duruyor. Ama böylesine işlerin tam bir arap saçına döndüğü karma karışık durumda başkanlığa talipler çıkar mı? Bilemiyorum.

Bekleyip göreceğiz.

Bir de benim aklımı kurcalayan 2. Başkan Emin Adanur’un, “Kerem Şen ile Batuhan Kör sezon sonuna kadar bizde kiralık olarak oynayacak. Bedelini ise Trabzonspor ödeyecek” sözü sonrasında, Sportif Direktör Deniz Kolgu’nun basın toplantısında belirtiği gibi, “Bu iki oyuncunun yıl sonuna kadar bedeli 3 milyon TL tutarındaki bedelin bizim ödememiz istendi. Bizde bu ikiyi oyuncuyu Trabzonspor’a gönderdik. Bizdeki hak edişleri iki oyuncunun toplam 900 bin TL tutuyor. Niçin 2 milyon 100 TL fazla ödeyelim” sözü var.

İnanın hangisi doğru bilemiyorum.

İkisi de açıkladı.

Arada birileri bu transferde yalan söylüyor ama kim?

Bunu da bize zaman gösterecek.