Bursaspor, Kocaelispor yenilgisi sonrasında İstanbulspor ile telafi maçına çıkacak cumartesi günü BİTCİ Timsah Park Stadı'nda,

Rakip ligin oturmuş kadrolarından birisine sahip, son haftalarda önemli galibiyetlere imza atan takımlarından birisi olan İstanbulspor AŞ.

Bursaspor, bu zorlu maçın hazırlıklarını, Galatasaray ile yapılan hazırlık maçının ardından ara vermeden başladı.

Futbolcular, her zaman olduğu gibi yine kapalı kapılar ardında çalışmalarını sürdürüyor.

Kaptanlardan Luka Çapan'ın saha kenarında düzenlediği basın toplantısı ve 15 dakikalık bölümünün açık olduğu antrenmanı ne yazık ki ilk kez özel işlerim nedeniyle katılamadım.

Ancak canlı yayında izlediğim kadarıyla çok önemli açıklamalarda bulundu Luka Çapan.

Bana göre şu sözleri önemliydi;

"Tabii ki sıralamada bulunduğumuz yerden mutlu değiliz. Buraya Süper Lig'e çıkma hedefiyle geldim. Tüm düşüncem buydu. Başlangıçta istediğimizi alamadık. İlerleyen zamanlarda daha fazla puan alacağımıza inanıyorum."

"Herkes bizden kazanmamızı bekliyor. Son 5 maçta harika oynadığımızı düşünüyorum. Kocaelispor'a karşı da ayrıca çok iyi oynadık. Bir kişi eksik olduğunuz zamanlarda iyi oynamak zor olur. Ama biz tüm maç boyunca savaştık."

"İnanılmaz bir taraftarımız var. Son 3 maçta bunu hissediyoruz. İnanıyorum ki İstanbulspor maçında da tribünlerde aynı bu atmosfer olacaktır. Agresif ve sert olmak zorundayız. Taraftarlarımızın önünde çok iyi performans sergilemek zorundayız."

Şimdi cumartesi günü yapılan bu zorlu mücadeleye taraftarlarımızın cumartesinin iş günü olması nedeniyle yoğun bir ilgi göstermelerini bekleyemiyorum. Bunun nedeni işyerlerinin maç saatinde açık olduğunu belirtebilirim.

Ancak Bursaspor Kulübü'nün satışa çıkarttığı kombinelere ilginin arzulanan düzeyde olmaması beni çok üzdü.

Özellikle sosyal medyada 1963 Tribünü için yüzlerce insan tweet atıp yönetimi eleştiri yağmuru tutarken, kombine alanların sayısının 10 bile olmaması gerçekten üzüntü vericiydi.

Takım hazır.

Taraftarlar hazır.

Bursaspor'dan bugüne kadar nemalanan başta bu kentten seçilip Ankara'ya giden tüm siyasiler olmak üzere sanayiciler, iş insanları, fabrikatörler, büyük firmaların sahipleri sizler Bursaspor'a destek vermeye hazır mısınız?

Hazırsanız, artık Bursaspor'un canı bu sezonda hakemler tarafından Kocaelispor maçında olduğu gibi bir daha yakılamaz. Yeter ki sizlerde Bursaspor'un yanında durun.

FRUTTİ EXTRA BURSASPOR ÜZERİNE

Dün akşam Nilüfer Tofaş Salonu'nda Bursaspor'un B Grubu lideri İspanyol temsilcisi Gran Canaria ile oynadığı maçı izledim.

Tamam rakibin önemli iki oyuncusu yoktu.

Frutti Extra Bursaspor, müthiş fizik güce sahip, olağanüstü uzunlardan oluşan ve pota altında adeta kuleler gibi duran rakibiyle gerçekten ilk iki periyotta başa baş bir oyun ortaya koydu.

Maçın bana göre koptuğu üçüncü periyodun son bölümlerde farkın 21 sayıya kadar açılmasının ana nedeni burada Frutti Extra Bursasporlu oyuncuların yaptıkları inanılmaz pas hataları, kop kayıpları ve girmeyen şutları olduğunu belirtebilirim.

Bunları Gran Canaria özellikle dış şutlarda John Shurna (3/3), AJ Slaughter (2/2) ile değerlendirince üçüncü çeyrek yeşil beyazlılar için kabus gibi geçti ve üçüncü bölümdeki sayılara baktığımızda tam 13 sayı (11-24) geride kapattı.

Son bölüm iyi mücadele vardı.

Buna özellikle maçı yöneten kadın hakemlerin çaldıkları çok basit faul düdükleri eklenince, tam kapanıyor dediğimiz fark erimedi.

Sonuçta Bursaspor, Ankara'daki Türk Telekom yenilgisinden sonra Avrupa'da da özellikle çok güçlü bir rakip olan ve grubun lideri Gran Canaria'ya yenildi.

Avrupa'nın telafisi var. Çok maç daha oynanacak.

Ancak tüm maçların cumartesiye sıkıştığı gün Bursasporlu taraftarlar için sıkıntılı olacak. Basketbol maçı 18.00'de, futbol maçı ise 19.00'da. Keşke Büyükçekmece Basketbol Kulübü mücadeleyi daha erken oynamayı kabul etseydi. O zaman hem taraftarların hem de bizlerin iki maçı da izleyebilme şansımız olurdu.