SON DAKİKA
Hava Durumu

Hibrit Web3 kripto platformu duyuruldu

Geçen yılı küresel ekonomik koşullar ve endüstrideki sarsıntılarla tamamlayan kripto platformları, Web3 gibi teknolojilerin de yardımıyla daha güvenli, merkeziyetsiz ve topluluk odaklı konseptler geliştirmek için çalışmaya başladı. Bu çalışmaların bir sonucu olarak Türkiye’de geliştirilen küresel ölçekli hibrit Web3 platformu hayata geçirildi.

Haber Giriş Tarihi: 23.02.2023 11:07
Haber Güncellenme Tarihi: 23.02.2023 11:07
https://www.lifebursa.com
Hibrit Web3 kripto platformu duyuruldu

Uluslararası ölçekte tanınan kripto para borsalarının likidite krizleri yaşayarak arka arkaya çökmesi ve küresel ekonomik iklimin yatırımcıları daha temkinli hale getirmesi, 2022’de kripto endüstrisini olumsuz etkiledi. Blokzinciri ve Web3 gibi teknoloji ve kavramları daha güvenli bir kripto para ekosistemi geliştirmek için kullanmayı amaçlayan Türk girişimciler ise kolları sıvadı. Toplulukları bir araya getiren ve kripto ekosistemine dair paylaşılan verileri değerine göre ödüllendiren küresel ölçekli Web3 hibrit kripto topluluk platformu CoinFeedBack.io, 2023’ün ilk çeyreği itibarıyla faaliyetlerine başladı.SOSYAL YATIRIM PLATFORMLARI PAZARININ 2028'E KADAR 3,7 MİLYAR DOLARI AŞACAK


 

ResearchAndMarkets tarafından yürütülen bir araştırmada büyüklüğü 2028'e kadar 3,7 milyar doları aşacağı öngörülen sosyal yatırım platformları, merkeziyetsiz teknolojiyle birleşerek kripto ekosisteminde de kurtarıcı rolü üstlenmeye başladı.


 

Kripto dünyasını yakından takip eden yatırımcıların birbirleriyle etkileşim kurabilecekleri, paylaştıkları bilgi, tahmin ve verilerin doğruluğuna göre ödüllendirilebilecekleri bir platform arayışında olduğunu söyleyen CoinFeedBack.io Kurucusu Çağlar Şahin, “Kripto, en çok konuşulan, hakkında en çok içerik üretilen yatırım araçları arasında konumlanıyor. Üretilen büyük ölçekli veri arasında faydalı bilgiye ulaşmak, spekülasyonlardan korunmak ve bilgiyi madenlemek önemli bir ihtiyaca dönüşüyor. CoinFeedBack.io olarak bunu başarmayı amaçlıyoruz” dedi.


 

HEM SOSYAL PLATFORM HEM KRİPTO BORSASI HEM DE NFT MAĞAZASI


 

Bugün iki bin 600’ü aşkın kripto ve NFT grubu listeleyen platformun bir sosyal akış özelliği taşıdığını da vurgulayan Şahin, şunları kaydetti:“İnternet sitemizi ziyaret eden kullanıcıları alışkın oldukları bir akış karşılıyor. Topluluk üyeleri gönderileri beğenebiliyor veya paylaşımlara yorum yapabiliyor. Topluluk üyelerinin etkileşimlerinin blokzinciri ve yapay zeka desteğiyle işlenmesiyle elde edilen faydalı veri sistem tarafından ön plana çıkarılarak yatırımcıların yalın, güncel ve güvenilir bilgiye ulaşmasını mümkün kılıyor. Ayrıca Feed AI, yapay zeka desteğiyle anlık fiyatları, son dakika haberlerini, büyük cüzdan hareketlerini bildirim olarak topluluk üyelerine iletiyor. Bu sayede yatırımcılar, bir sonraki hamlelerine dair daha gerçekçi içgörüler elde edebiliyor. Sosyal akışın yanı sıra ilerleyen dönemde piyasa ve NFT mağazası da sunacak olan CoinFeedBack.io hem etkileşimin hem de güvenli kripto yatırımlarının öncüsü olmayı hedefliyor."


 

1 MİLYONU AŞKIN PAYLAŞIM YAPILDI


 

2023’e lansmanla başlayan platformun paylaşılan yol haritası, bu 2023’ün ilk çeyreği içinde platforma özel üretilen NFT koleksiyonun satışa çıkacağını, yıl ortasında alım satım işlemlerine açılacağını ve yılın üçüncü çeyreğinde platform özelinde üretilen kripto para biriminin listeleneceğini gösterdi.


 

Web3 teknolojileriyle geliştirilen platformu küresel ölçekli bir merkeziyetsiz organizasyon olarak kurguladıklarını ifade eden Çağlar Şahin, değerlendirmelerini şöyle sonlandırdı:"Blokzinciri ve Web3 teknolojilerinin potansiyelinden tam anlamıyla faydalanılmasının kontrolü tamamen topluluğa veren, toplulukla büyümeyi hedefleyen, merkeziyetsiz yapılarla mümkün olduğuna inanıyoruz. Bu anlamda, lansmanını henüz yapmış olmasına rağmen 1 milyonu aşkın paylaşım yapılan CoinFeedBack.io nitelikli veriyi ödüllendiren, bilgi madenciliğini teşvik eden ve merkeziyetsiz bir uygulama olarak tasarlanan altyapısıyla kriptonun koruyucusu görevini üstleniyor."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.