Bursaspor’un Sportif Direktör Deniz Kolgu, Salı günü İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında  hepimize ters köşe yaptı.

Hepimizi tecrübeli teknik direktör Yücel İldiz’e yönlendirirken, İstanbul’da yapılan görüşmelerin ana odağının bugün Bursaspor Kulübü’nün resmi duyurusu ile Tamer Tuna olduğunu öğrendik.

Tamer Tuna’yı futbolculuk döneminden tanıyan bir isim olarak mutlu oldum.

Ancak şunu unutmamak gerek;

Bursaspor’un elindeki kadrosu belli.

Futbolcuların son maçlardaki performansı ve aldıkları sonuçlar da ortada.

Yani Bursaspor’un bu sezon ki beşinci teknik patronu olacak Tamer Tuna’nın başarılı olmasını arzuluyorsak, akşam üzeri saat 16.30’da yapılacak ve 2,5 yıllık sözleşmeye imza atacak olan Tamer Tuna ve ekibine sahip çıkmak ve onların yanında olmamız gerekiyor.

İlkyarı Dasadoge Menemenspor maçıyla sona erecek.

 Bereket Sigorta Ümraniyespor ve Royal Hastanesi Bandırmaspor maçlarını hem canlı, hem de televizyondan izleyen Tamer Tuna’nın futbolcu kadrosuyla birlikte neler yapacağını düşünmüş olacak ki Bursaspor’un teklifi kabul etti.

Sanıyorum Sportif Direktör Deniz Kolgu’nun verdiği, “cumartesi günü takımın başında yeni teknik direktörle maça çıkacak” sözünü yerine getirdi.

Sanıyorum, Tamer Tuna’nın isteği doğrultusunda yerli ve yabancı konusunda net kararlar verileceğini düşünüyorum.

Yeni yıla yeni umutlarla girebilmemiz için, akılları başka yerlerde olan Bursasporlu futbolcuların bir an önce sahalara dönmesi sağlanmalı. Bu sağlandığında ben Bursaspor’un, TFF 1.Lig’de bir türlü yenemediği Dasadoge Menemenspor karşısında bu sezon istediğini alabileceğini düşünüyorum.

Ancak, takımın play-off gurubuna kalabilmesi için radikal kararların alınması gerektiğine de inancım tam.

Bursaspor da Başkan Hayrettin Gülgüler ile perde arasındaki başkan olan Emin Adanur’un, futbolu teslim ettikleri Sportif Direktör Deniz Kolgu’nun önerilerine sıcak bakmaları halinde sorunlar çözülebilir.

Dasadoge Menemenspor mücadelesi sonrasında ligin ikinci yarısı için kısa bir süre olacak.

Bu arada Bursaspor, Ziraat Türkiye Kupası’nda 5. Turunda Süper Lig takımlarından Gaziantep Futbol Kulübü ile kupa maçını deplasmanda oynayacak. Bu maçla ilgili gençlerle mi, asıl kadro ile çıkılacağı konusunda kararı ise yeni teknik direktör Tamer Tuna verecek.