Kovitle Bursaspon'un başı dertte.

Son kontrolde futbolcu, teknik kadrodan ve çalışanlarda da kovitli çıktı.

Orta alanda görev yapan kaptan Özer Hurmacı sarı kart cezalısıydı. Teknik Direktör Mustafa Er ise kart cezalısıydı.

Tuzlaspor ile oynayacağımız maçta en büyük kozumuzun Emirhan Aydoğan olacağını düşünüyordum. Formdaydı ve her hafta üzerine koyarak oynuyordu.

Maç listesini elime aldığımda şok oldum. Orta alanın çalışkan ismi. Giresunspor'a tek golümüzü atan Emirhan yoktu.

O an Büyükşehir Belediyesi Stadı'nda başımdan aşağıya inanın kaynar sular döküldü. Ancak geçtiğimiz hafta oynayamayan birçok oyuncunun sahada olması içimi biraz rahatlattı.

Stadyumda insanı iliklerine kadar donduran bir soğuk var. Otururken iki kat daha fazla soğuğu hissediyorsunuz. Tribünlere yapılmayan ısıtmalar için yetkililerin kulaklarını çınlatmadım dersem yalan olur.

Zemin yemyeşil. Zeminde bir tek kar dahi yok.

Bizde eksikler can sıkarken, Tuzlaspor tam 5 yabancısını sahaya sürmüş. Hatta Erkan Zengjn, Erdem Özgenç, Anıl Karaer, Ömer Şişmanoğlu gibi tecrübeli isimleri kulübede tutuyor.

Maçın başlamasına kısa bir süre kar yağmaya başladı. Bakalım maç içerisinde şiddetini arttıracak mı?

Oyuna iyi başlayan konuk Tuzlaspor oldu. Basit top kayıpları olmasına karşın, İstanbul ekibi bunları değerlendiremedi. Hatta 12. dakikada Ataberk aut atışını paslaşarak kullandı. Cüneyt'in kısa topunda araya giren Cajic'in vuruşunda meşin yuvarlak kale direğinden dönmesi şans oldu.

14. dakikada ani atakta Burak Kapacak'ın alda at diye yaptığı ortada Batuhan Kör kafa ile topu fileler yerine dışarı vurdu. Sonrasında Puçko'nun kaleye giren topunu Ataberk ayaklarıyla uzaklaştırarak gole izin vermedi.

İlk yarıda Bursaspor için en şanssız an 24. dakikada yaşandı. Burak Kapacak orta alandan atılan topla ceza alanına girdi. Harika vurdu. Top kalenin iki yan direğine çarparak oyun alanına dönmesi gerçekten yeşil beyazlıların şanssızlığı oldu.

Bursaspor açısından bir başka şanssızlık ise Taha Altıkardeş'in sakatlanarak yerini 41. dakikada Ramazan Keskin'e bırakması oldu. Ancak ilk yarı 0-0 sona erdi.

İkinci yarıya etkili başlayan yine Tuzlaspor oldu. Ancak kurdukları yalancı baskı onlara pek pozisyon getirmedi. 48. dakikada Alan Lima'nın köşe atışında Refgoiro'nun köşeye giden topu tokatlayan Ataberk gole izin vermedi.

Tecrübeli iki ismi Erkan Zengin ile Erdem Özgenç'i oyuna alan konuk takım orta alanda üstünlüğü tamamen eline geçirdi. 60. dakikada başlayan tipi şeklindeki kar yağışı oyunun kalitesini de düşürürken, zeminde beyazlaşmaya başladı.

Tuzlaspor oyunu tamamen Bursaspor yarı alanına yıktı.

Birde 68. dakikada tecrübeli isimlerden Burak Altıparmak sakatlanarak oyundan çıkarken yerini genç Şamilcan Bahçeli'ye bıraktı.

Bursaspor 70. dakikadan sonra kıpırdanmaya başladı. İlginç olan şeref tribününden yöneticilerin, yedeklerin de kapalıdan yaptıkları tezahüratlar takımı ileriye itmeye başladı.

Trabzonlu hakemin tüm kararlarında Tuzlaspor lehine düdük çalması benim korkularımın ne denli haklı olduğunu gösterdi. Burak Kapacak'a yapılan kasti faulü görmeyen Yasin Kol'un Kerem Şen'in küçük bir temasına sarı kart çıkartması komikti.

Son on dakikaya girilirken önce Erkan Zengin, ardından da Gökcan iki nefis şutlarında Ataberk Dadakdeniz gole izin vermezken, edata 'Bugün ben gol yemeyeceğim" mesajını verdi.

Uzatmanın da uzatması oynanıyor. Burak Kapacak orta alandan nefis bir pas attı. İsmail Çokçalış diziyle Batuhan Kör'ün önüne indirdi. Batuhan önü bomboş gitse, topla kaleye girecek. Şut atmayı denedi. Tecrübeli Haydar yatarak gole izin vermedi.

Evet; Ataberk Dadakdeniz, bugün alınan bir puana en büyük katkıyı koyan isim oldu.

Maçın özeti bana göre teşekkürler Ataberk derken. İki inanılmaz gol kaçıran Batuhan Kör'e ise üzüldüm. Tecrübe kazandıkça çok daha iyi olacaktır.